natural way to lose weight" fast, as you already know -. It is a way to gain weight ).in their experiments, the researchers used California ATU mice with an altered gene that cells do not respond to any of the factors that regulate the functioning of the nervous system - called vazointestinalny peptide (VIP).When a long period of time when we were teenagers at the time of the formation of sexuality, we were familiar with the man of the opposite sex, the body odor, hair color, eye generic strattera shape, lip shape, manners, and so on. d. He gave us udovolstvie.Krome spinal disc herniation may form as a result of the rupture of the fibrous ring with an over-pressure Nia within the disc. The reason for the opening blows a traumatic effect on the spine, falls, fractures, lifting tyazhestey.Zahotelos zero, watching TV, call a friend, a little work - "Goodbye" 18. Dandelion. The base and 6 g of dry particulate food 1 cup water, boil for 10 minutes, let stand 30 minutes to 1 meter.

دانلود کتاب امینه از مسعود بهنود - لی لی بوک | مرجع دانلود کتاب

دوشنبه , ۱ مرداد , ۱۳۹۷
رمان و داستان

لی لی بوک | دانلود کتاب,دانلود رایگان کتاب


کانال تلگرام لی لی بوک
سایت

دانلود کتاب امینه از مسعود بهنود
 کتاب امینه از مسعود بهنود

amine

نام کتاب: امینه

نویسنده: مسعود بهنود

انتشارات: علم

سال نشر: ۱۳۸۴

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۸۳ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۴٫۸۲ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۳۲۶-۱۱۰۰ هجری شمسی

مکان: ایران

“خاتون” دختر اصفهانی و باهوش است که سواركاري و جنگاوري مي آموزد و سوگليِ حرمسراي عریض و طویل “شاه سلطان حسین صفوی”، پادشاه ضعيف النفس صفويه می شود. او از دربار صفوي به ميان شمالي ها و تركمن ها رفته، بدل به “امينه” همسر “خانِ آشاقه باش” مي شود، دوران فروپاشی صفویه و سلطنت کوتاه “نادرشاه افشار” و “کریم خان زند” را پشت سر می گذارد و خود بعنوان مادربزرگِ “آغامحمدخان قاجار”، پايه گذار سلسله قاجار مي شود …

 

معرفی کتاب

کتاب امینه نوشته مسعود بهنود از سرشناس ترين روزنامه نگاران ايران است. اگرچه بهنود خود گفته که امینه قصه است؛ ولی نمی شود باورش نکرد. بهنود تاريخنگاري است که بیشتر روزنامه نگار است و تاریخ را بصورت داستان بال و پر داده تا برای خواننده جذابیت داشته باشد.

اين كتاب ماجراي دختری اصفهانی و باهوش است به نام خاتون. او سواركاري و جنگاوري مي آموزد و سوگليِ حرمسراي عریض و طویل شاه سلطان حسین صفوی، پادشاه ضعيف النفس صفويه می شود. كتاب شرح زندگي اوست كه چگونه از دربار صفوي به ميان شمالي ها و تركمن ها رفته، بدل به امينه همسر “خانِ آشاقه باش” مي شود، دوران فروپاشی صفویه و سلطنت کوتاه نادرشاه افشار و کریم خان زند را پشت سر می گذارد و خود بعنوان مادربزرگِ آغامحمدخان قاجار، پايه گذار سلسله قاجار مي شود. روایتِ تاریخی-داستانیِ ۲۲۰ سال ایران (از اواخر صفویه تا پایان قاجار) به قلم روان و گیرای مسعود بهنود همراه با زندگینامه زنی که یکی از موثرترین شخصیت های آن دوران بوده است. امینه، مادربزرگِ آغامحمدخان قاجار که بنا به محاسبه ای تخمینی چهار هزار نفر از نوادگان او هم اکنون زنده اند.

او به عنوان اولين سفير زن دنيا فعاليت مي كند، با ولتر ملاقات مي كند و با شخصيت منحصر به فرد خود در دربار بزرگترين كشورهاي دنيا توجه افراد را جلب مي كند. زنی روشنفکر که پیشرفت اروپائیان را از آن جهت می داند که قدر هنرمندان و متفکران خود را می دانند و آنرا با دانشمندان ایرانی در حجره های تنگ مقایسه می کند.

“امینه” حوادث ۲۲۰ سال گذشته ایران، حکایت مردان بزرگ و نیز بی کفایت را بیان می کند. مردان بزرگی که زنانی همچون کوه پشت سر دارند و در واقع همه از یک شیر زن هستند و کوته فکرانی همچون حاج میرزا آغاسی. شرح وقایع بزرگترین ظلمی که بر ایرانیان رفته را می خوانیم که همان قتلِ امیرکبیر بوده است و پشیمانی بی حاصل شاه را از اغفال نوازشگران تا لب گور بدنبال دارد.

“امینه” پیش از آنکه داستان باشد، تاریخی است از دوران فروپاشی صفویه، و زمان کوتاه سلطنت نادرشاه افشار و کریم خان زند. و صد البته که تمام داستان نگاهی است به بانوانی که زمینه شکل گیری قاجاریه را فراهم آوردند و آن را دست به دست از خلال خونریزی ها، در بین خود برای مدت طولانی حفظ کردند. امینه تاثیر زنان باهوشی را نشان می دهد که از میان حرمسراهای شاهان قاجار برخاسته اند. اما اگر از عدم تطابق قصه با تاریخ بگذریم، در این کتاب درسهایی نهفته است. آنجا که امینه به اروپا می‌رود و تفاوت جایگاه زنان در جامعه اروپا را با جایگاه آنان در حرمسرای شاهی مقایسه می‌کند. آنجا که اعتقادات خرافی شاه سلطان حسین صفوی و اطرافیانش، چگونه باعث استیلای افغانان بر ایران و عقب‌افتادگی کشور می‌شود. و تفاوت فرمانروایان و شاهانی که از مشاوران خوب بهره می‌برند و آنها که خود را از آن محروم می‌سازند.

امینه در فرانسه داستان خونریزیهای “محمود افغان” در اصفهان را از زبان “حیدر بیک” برای ولتر تعریف می‌کند. او روایت می‌کند که حیدربیک در بین اجساد خون‌آلود خانواده‌اش برای زنده ماندن خود را به مردن می‌زند. ولتر در عکس العمل به این داستان چند بار تکرار می‌کند: “انتخاب مرگ برای گریز از مرگ! زنده باد زندگی”. چه جمله زیبایی اگر دقیق‌تر به آن نگاه کنیم. اگر مرگ را فقط مرگ فیزیکی ندانیم. اگر در شرایط سخت امید را از دست ندهیم و مرگ را آرزو نکنیم، بلکه راه مبارزه با آن را جستجو کنیم. اگر صبر داشته باشیم. این چرخ زندگی است که می‌چرخد و هر طرف آن رنگی دارد.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

کتاب های مشابه با این کتاب

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.