دانلود کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک - لی لی بوک | مرجع دانلود کتاب

سه شنبه , ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷
رمان و داستان

لی لی بوک | دانلود کتاب,دانلود رایگان کتاب


کانال تلگرام لی لی بوک
سایت

دانلود کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک  
  کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک

ارتباط با ارواح

نام کتاب: ارتباط با ارواح

نویسنده: آلان کاردک

مترجم: حسن سعد

انتشارات: عطائی

سال نشر: ۱۳۶۶

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۵۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۳٫۸۵ مگابایت

 

مقدمه

تاریخچه علم ارتباط با ارواح:

حضرت موسى (عليه السلام) علم احضار ارواح را ممنوع كرد، لكن “شاعول” نافرمانى كرد و توسط شخصى روح “شمويل” را احضار كرد و هم چنين “رومن ها” ارواح اجداد خود را احضار مى كردند؛ “يونانى ها” نيز در احضار ارواح دستى داشتند. “كاهنين” مصر و “لاماهاى” تبّت، و “مغ هاى” ايران و “براهمه ى” هند از ديرباز علم احضار ارواح را مى دانستند. در قرون وسطا، احضار، اولين بار توسط دختران “ميس فوكس” آلمانى در سال ۱۸۴۸ انجام گرفت و كسى كه آن را جزء علم مثبت قرار داد “آلان كاردك” بود كه بعد از ده سال تلاش، كتاب ارواح را چاپ كرد و بعد از او “ويليام كردك” و “گابريل”، پيشرفت شگفت انگيزى در اين دانش به وجود آوردند.

در سال ۱۸۶۹، يعنى ۲۲ سال پس از ظهور علم ارتباط با ارواح، در غرب يك هئيت ۳۳ نفرى از دانشمندان، روحانيون و … از طرف انجمن زبان شناسان انگلستان مأموريت يافتند تا به اين مسأله رسيدگى كنند، بعد از يك سال و نيم بررسى و آزمايش، رأى خود را مبنى بر تصديق اصول رابطه با ارواح به انجمن مزبور تسليم كردند. از نظر دينى، ارتباط با ارواح از سال ها پيش در منابع اسلامى مطرح بوده و گاهى بعضى ائمه ى طاهرين (عليهم السلام) در بيدارى با ارواح گذشتگان مرتبط شده و با آنان سخن گفته اند.

 

معرفی کتاب

کتاب ارتباط با ارواح نوشته آلان کاردک معروفترین محقق روانپژوه فرانسوی است. این کتاب دومین کتاب از پنج کتاب اساسی او در حوزه اسپریتیسم (روح شناسی) است. کاردک را باید پرچمدار روانپژوهی نوین و گردآورنده قواعد و اصول این مبحث اخلاقی و علمی دانست. او علاوه بر درجه دکترای پزشکی، در رشته های تعلیم و تربیت و زبان شناسی هم مقامی شاخص کسب نموده است. در چند انجمن علمی از جمله در فرهنگستان سلطنتی (آراس) عضویت داشته و مباحث فیزیولوژی و هیئت شناسی و فیزیک و شیمی را تدریس کرده است. آلان کاردک در دوران جوانی، هنگامی که فقط نوزده سال داشت. به طور جدی به مطالعه پدیده های مغناطیسی (مانیه تیسم) پرداخت و طولی نکشید که به دنبال یک سلسله تحقیقات عمیق درباره پدیده های  شگرف روحی، بالاخره ناگزیر گردید اذعان آورد که آدمی بعد از مرگ جسمانی کماکان به موجودیت خود ادامه می دهد و احیانا ممکن است از طریق (مدیوم ها) بازماندگان زمینی ارتباط پیدا کند. همین که آلان کارداک نسبت به واقعیت پدیده های روحی اطمینان یافت، به یک سلسله آزمایش ها و ارتباط های پیاپی و طولانی دست زد. وی در این پژوهش چندان پشتکار و شایستگی نشان داد که تدوین راهنمایی های علمی در باب روانپژوهشی از جانب ارواح عالی به او واگذار گردید.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب ارتباط با ارواح ترجمه ای است از کتاب Le Livre des Médiums (به فارسی: کتاب مدیوم ها) که در سال ۱۸۶۱ در فرانسه منتشر شد.

 


اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک
نویسنده کتاب
آلان کاردک

زندگینامه آلن کاردک

 

آلان کاردک (به فرانسوی: Allan Kardec) نام مستعار آموزگار فرانسوی، هیپولیت لئون دنیزارد ریویل (به فرانسوی: Hippolyte Léon Denizard Rivail) می‌باشد که با تالیف پنج کتاب در حوزه اسپریتیسم (علوم مربوط به ارواح) و تلاش برای قاعده‌مند کردن آن، به عنوان پدر علوم روحی جدید شناخته می‌شود.

زندگی:

آلن کاردک در ۳ اکتبر ۱۸۰۴ یعنی سال به سلطنت رسیدن ناپلئون بناپارت در شهر لیون کشور فرانسه به دنیا آمد. از اوان جوانی همه فکر می کردند که او همانند اعضاء خانواده خود به قضاوت و یا وکالت روی خواهد آورد، اما او به سوی علم و فلسفه کشیده شد. او تحصیلات ابتدائی را در لیون انجام داد و سپس عازم سوییس شد. در آنجا دیپلم دبیری بدست آورد و سپس در پزشکی به درجه دکتری رسید. وی در پاریس ریاضیات، فیزیک، شیمی، نجوم، فیزیولوژی، کالبدشناسی تطبیقی و ادبیات فرانسه تدریس می‌کرد. وی همچنین از پیروان و همکاران یوهان هانریش پستالزی بود. کاردک در سال ۱۸۳۲ با املی گابریل بودت ازدواج کرد.

ورود به حوزه اسپریتیسم

آلن کاردک پنجاه ساله بود که به پدیده‌های روحی و مراسم پر طرفدار ارتباط با ارواح علاقه‌مند شد. در زمانی که گزارش‌های مختلف از پدیده‌های عجیب و غریب منتسب به ارواح از نقاط مختلف دنیا و مخصوصا آمریکا و فرانسه منتشر می‌شد و توجه طبقه بالای جامعه را به خود جلب می‌کرد. این پدیده‌ها ابتدا حالت غیر جدی و سرگرم کننده داشتند. اشیاء متحرکی که لغزش آنها روی سطوح و یا ایجاد صدای ضربه توسط انها به کنترل توسط ارواح نسبت داده می‌شد. گاهی این نوع پدیده‌ها به نوعی مکاتبه تعبیر می‌گشت. ارواح مورد بحث با حرکت دادن اشیاء و انتخاب حروف و ایجاد کلمات و یا صرفاً انتخاب “آری” یا “خیر” به سوالات پاسخ می‌دادند.

در آن زمان که نظریه مغناطیس حیوانی فرانتس مسمر در میان طبقات بالاتر جامعه عمومیت یافته بود، بعضی محقیقین از جمله خود آلن کاردک احتمال می‌دادند که این نظریه ممکن است بتواند علت بروز این نوع پدیده‌ها را توضیح دهد. البته وی بعد از این که شخصاً بروز این پدیده‌ها را مشاهده کرد احتمال وقوع انها در اثر تاثیر مغناطیس حیوانی را با توجه به اینکه نظریهٔ مذکور قادر به توضیح تمام آنچه را که مشاهده می‌شد نبود رد نمود. در این زمان بود که آلن کاردک مصمم شد که علت اصلی بروز پدیده‌های فیزیکی منتسب به ارواح را شخصاً کشف کند.

پژوهش‌ها

لئون ریویل (آلن کاردک) به عنوان یک معلم با پس‌زمینه علمی ناچیز (او هرگز وارد دانشگاه نشد) تصمیم گرفت که شخصاً به تحقیق بپردازد. او که خود مدیوم نبود شروع به همکاری با تعدادی مدیوم نمود و لیستی از سوالات گوناگون تنظیم نمود تا در حضور ارواح مطرح کند. به زودی کیفیت ارتباطات به نظر رسید که ارتقاء یافته‌است. در جریان این ارتباطات، روحی که خود را زفیرو معرفی می‌کرد به او گفت که وی در زندگی قبلیش کشیشی به نام “آلن کاردک” بوده‌است. او به این نام علاقه پیدا کرد و تصمیم گرفت که برای تفکیک زندگی کاریش به عنوان یک آموزگار و فعالیت‌هایش به عنوان یک محقق در حوزهٔ پدیده‌های روحی از این نام به عنوان نام مستعار خود استفاده نماید. در ۱۸ آوریل ۱۸۵۷ کاردک اولین کتاب خود را با عنوان کتاب ارواح منتشر نمود که مجموعه‌ای بود از ۱۰۱۸ سوال که توسط ارواح پاسخ داده شده بود. این کتاب شامل موضوعاتی بود در باب طبیعت ارواح، جهان ارواح و روابط بین جهان ارواح و جهان مادی. به دنبال این کتاب مجموعه‌ای از کتاب‌های مربوط به علوم ارواح توسط وی به رشتهٔ تحریر در آمد. کتاب‌هایی مانند کتاب مدیوم‌ها و انجیل براساس اسپریتیسم که اسپریتیسم را شکل داده و قاعده‌مند نمودند. واژهٔ اسپریتیسم را هم خود وی ابداع نمود. کامیل فلاماریون، منجم و نویسندهٔ فرانسوی در بارهٔ اسپریتیسم می‌گوید: “اسپریتیسم یک مذهب نیست، بلکه یک علم است.”

درگذشت

آلن کاردک در ۳۱ مارس ۱۸۶۹ (در سن ۶۴ سالگی) بر اثر بیماری آنوریسم (اتساع عروق) از دنیا رفت و در گورستان پر-لاشز به خاک سپرده شد. در مراسم دفن آلن کاردک متنی توسط کامیل فلاماریون نویسنده و اسپریتیست شهیر فرانسوی ارائه شد.

تالیفات

کتاب ارواح

کتاب مدیوم‌ها (ترجمه شده با عنوان ارتباط با ارواح)

انجیل براساس اسپریتیسم

بهشت و جهنم

پیدایش براساس اسپریتیسم

 

بیشتر بخوانید

کتاب های مشابه با این کتاب

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

4 نظر ارسال شده
 1. محمد گفت:

  سلام، هیچوقت سراغ ارتباط با ارواح نرید …
  اولا که اونها ارواح نیستم، بلکه جن هستن
  ثانیا با این کار شما پای من ها رو تو زندگی خودتون باز می کنید که عاقبتش خیلی خوفناک و خطرناکه

  هیچوقت سراغشون نرید …

 2. محمد گفت:

  سلام، هیچوقت سراغ ارتباط با ارواح نرید …
  اولا که اونها ارواح نیستم، بلکه جن هستن
  ثانیا با این کار شما پای من ها رو تو زندگی خودتون باز می کنید که عاقبتش خیلی خوفناک و خطرناکه

  هیچوقت سراغشون نرید ….

  • سهیل گفت:

   دوست عزیز, توجه نکردید و کتاب رو هم مطالعه نفرمودید.اسپریتیسم یک علم است, این کتاب هم برای اشنایی و اطلاع رسانی درباره این علم است.

 3. فاضل کنعانی گفت:

  با سلام خدمت شما عزیزِ بزرگوار میخواستم بدونم کتابِ آنسویِ جسد ، نوشته یِ آلن کاردک رو چرا تو آرشیوتون ندارید و از کجا میشه به نسخه یِ اینترنتیِ این کتابِ پر مُحتوا و جذابوُ زیبا دست پیدا کرد !؟
  ممنونم از همه یِ شما عزیزان
  بر قرار باشیدوُ سبز

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.