دانلود کتاب آشنایی با اگوستین قدیس از پل استراترن | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

آشنایی با اگوستین قدیس از پل استراترن

دانلود کتاب آشنایی با اگوستین قدیس از پل استراترن
 کتاب آشنایی با اگوستین قدیس از پل استراترن

آشنایی با اگوستین قدیس

 

نام کتاب: آشنایی با اگوستین قدیس

نویسنده: پل استراترن

مترجم: شهرام حمزه ای

انتشارات: مرکز

سال نشر: ۱۳۸۵

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۷۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۲۱ مگابایت

 

آگوستین، از فیلسوفان قرن چهارم در شهر کوچکی به نام “تاگاسته” در الجزایر به دنیا آمد .او دوره جوانی را به عیاشی سپری کرد که در اثر معروف خود اعترافات از این دوره عمر خود به شدت انتقاد کرده است. او پس از طی دوران جوانی, سرانجام به کیش مانوی درآمد و در سن ۳۲ سالگی با تردید در آیین مانوی، مسلک مسیحی را برگزید .

آگوستین با تلاش فراوان توانست آموزه‌های فلوطین را با مسیحیت پولس قدیس در هم آمیزد و مکتب نو افلاطونی را متحول سازد. وی با این عمل ضمن پیوند سنت فلسفی یونان باستان با مسیحیت, موجب پیشبرد فلسفه گردید. او اولین فیلسوفی است که با آمیزش دو مکتب فوق مفاهیم آفرینش و خواست پروردگار را بررسی و ارزیابی کرد و در پی آن تعریفی از مفهوم زمان به دست داد .وی معتقد بود که زمان فقط با آفرینش جهان آغاز شده و حضور خداوند تنها خارج از حوزه آن قابل تصور است .”شهر خدا” مشهورترین کتاب “اگوستین” است که نگارش آن سیزده سال به طول انجامید. او در این کتاب ضمن تبیین تاریخ از دیدگاه مسیحیت, پدیده‌های اجتماعی را با استفاده از مذهب تحلیل کرد .”اگوستین” سرانجام در سال ۴۳۰ میلادی درگذشت . “تسلای فلسفی” و “در محاسن ازدواج” از دیگر آثار اوست که در پایان کتاب بخش‌هایی از این دو کتاب به طبع رسیده است .

 

کتاب آشنایی با اگوستین قدیس، نوشته‌ی پل استراترن از مجموعه‌ی آشنایی با فیلسوفان توسط شهرام حمزه ای به فارسی برگردانده شده است. نویسنده در این اثر به شرح زندگی و آثار “اگوستین”، نوشته‌های او، زمان‌نگاری وقایع مهم فلسفی، تقویم زندگی و عصر “اگوستین” می‌پردازد.

 

همه ی ما بعضا در مورد اشخاصی مطالبی را می شنویم ، و دوست داریم بیشتر با آنها و تفکر و زندگی شان آشنا شویم. بعضی هامان در اینترنت جستجویی می کنیم و نهایتا از “ویکی پدیا” و سایت هایی از این دست اطلاعات مختصری را درباره ی شخصیتی بدست می آوریم، اما دانشنامه های اینچنینی مطالبش بعضا سطحی است و در بعضی موارد هم غلط ! نشر مرکز که از نشر های بسیار موفق کشورمان است، جدیدا کتبی را منتشر می کند برای آشنایی با فیلسوفان که توسط پل استراترن، نویسنده و محقق بریتانیایی نوشته شده اند. در این کتب او می کوشد که هم با زبانی علمی و هم ساده و جذاب حتی برای نوجوانان، اطلاعات مفید و جالبی برای آشنایی با شخصیت های بزرگ تاریخ را بدست مخاطب بدهد. مجموعه کتب آشنایی با فیلسوفان مجموعه ای از زندگی نامه های فیلسوفان مشهور است که برای گشودن باب آشنایی با اندیشه ها و دیدگاه های آنان مدخل مناسب و مغتنمی به نظر میرسد. در هر کتاب گذشته از ارائه اطلاعات زندگی نامه ای،افکار هر فیلسوف در رابطه با تاریخ فلسفه به طور کلی و نیز در رابطه با جریان ها و تحولات فکری و اجتماعی و فرهنگی عصر او بازگو میشود و بدون ورود به جزئیات نظریات و عقاید او،مهمترین نکته های آنها با بیانی ساده و روشن و در عین حال موثق و سنجیده بیان میشود.اساس کار در این کتاب ها سادگی و اختصار بوده است تا جوانان و نیز همه خوانندگان علاقه مندی که از پیش مطالعات فلسفی زیادی نداشته اند بتوانند به آسانی از آنها بهره بگیرند و چه بسا همین صفحات اندک انگیزه پیجویی بیشتر و دنبال کردن مطالعه و پژوهش در این زمینه شود.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد