دانلود کتاب اترکنامه ( تاریخ جامع قوچان ) | لی لی بوک جامعه شناسی


رایگان    پولی
سبد خرید (0)
لی‌لی‌بوک به فروش می‌رسد! تماس با ما

معرفی کتاب

اترک ، کهن رودی است که پیوسته همراه و همراز مردم قوچان بوده است . هزاران سال است که ارام و گاه خروشان بر بستر تاریخی خود روان است . در حوضه ابریزش ، ردپای تاریخ ، نقش بسته است . رود اترک بزرگ ترین و طولانی ترین رود خراسان پیوسته در کنار مردم قوچان ، شاهر دلیریها ، شکستها ، رنجها ، تلخکامیها ، و شادی هایشان بوده است ، و لذا به جرئت میتوان گفت که تاریخ اترک با تاریخ مردم این سرزمین پیوند خورده است .

اترکنامه مجموعه از ماخذ تاریخ قوچان برای شناخت عمیق این منطقه مرزی و تحقیق گسترده ای درباره ی مردم ان است . در تدوین و تالیف این کتاب اگر به تاریخ باستانی و اسطوره ها و یا به شرح جنگ ها و نامداران سده های پیشین ان اشاره شده و اگر از امیری سخن رفته و یا از حادثه ای یاد شده ، این کار در نهایت بی طرفی و با کمال دقت و صحت انجام گردیده است . غرض از تالیف این کتاب ارائه هویت مردمی است که سهم بزرگی در تاریخ خراسان دارند و تا مردم قوچان بدانند که زنجیره به هم پیوسته از تبار قومی هستند که هزاران سال پیش همراه تاریخ ایران زیسته اند . صفحات این سرزمین از تپه ها و ماهور ها و ساکنان حوضه رودخانه ها و دشت های گسترده و صحراهایش با ان سنتها و لهجه های دست نخورده ، همه و همه در خور کند و کاو است که کمتر مورد بررسی علمی قرار گرفته است . و همچنین همزمان با اماده شدن کتاب انقلاب اسلامی ایران اغتز گردید که سرانجام با رهبری امام امت و پایمردی ملت بزرگ ایران ، به پیروزی رسید ...

تمامی امار و ارقام این کتاب جز فصل مربوط به انقلاب اسلامی و مردم قوچان مربوط به قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است .

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد