دانلود کتاب اخگرپردیس از ماری رنولت | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

اخگرپردیس از ماری رنولت

دانلود کتاب اخگرپردیس از ماری رنولت
 کتاب اخگرپردیس از ماری رنولت

 اخگرپردیس

نام کتاب: اسکندر مقدونی ۱ – اخگرپردیس

نویسنده: ماری رنولت

مترجم: سهیل سُمی

انتشارات: ققنوس

سال نشر: ۱۳۸۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۶۲۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۷٫۶۲ مگابایت

 

معرفی کتاب

کتاب اخگرپردیس، جلد اول از سه‌ گانه‌ اسکندر مقدونی نوشته ماری رنولت است‌ و سرگذشت‌ اسکندر جوان‌ را از کودکی‌ تا بیست‌ سالگی‌ یعنی‌ زمانی‌ که‌ بر جای‌ پدر مقتولش‌ شاه‌ فیلیپ‌ نشست‌، روایت‌ می‌کند. سال‌هایی‌ که‌ اسکندر بین‌ ستایش‌ پدرش‌، بیزاری‌ از او و عشق‌ به‌ او درمانده‌ بود. اسکندر از عشق‌ حسادت‌آمیز و نابودکننده‌ مادرش‌، المپیاس‌ حذر می‌کند. به‌ روزهای‌ دور می‌اندیشد و اسبش‌، بوکفال‌ را تربیت‌ می‌کند. روزگاری که ارسطو آموزگار خصوص او شد، آنگاه با جوانی به نام هفستیون دوستی ای عمیق بر قرار کرد، کسی که مقدر بود نقش مهمی در زندگی او ایفا کند. رمان با قتل فیلیپ و آماده شدن اسکندر برای کشورگشایی خاتمه می‌یابد. ماری رنولت در اقدامی جنجالی، خطیب نامی آتن، “دموستن” را در این رمان فردی متکبر، بزدل، و کینه‌جو تصویرپردازی می‌کند.

این رمان در واقع رابطهٔ پیچیدهٔ اسکندر جوان با پدرش، فیلیپ دوم مقدونیه، و مادرش، المپیاس؛ تعلیم و تربیت او به دست فیلسوف بنام، ارسطو؛ و دلبستگی‌اش به یار و همدم و ملازم همیشگی‌اش، هفستیون را به تصویر می‌کشد. کارگردان بزرگ سینما، “الیور استون” برای ساخت فیلم “اسکندر” الهامات فراوانی از این رمان گرفته‌ است. این کتاب برای جایزهٔ لاست مَن بوکر سال ۱۹۷۰ نامزد شد، اما به کسب آن نایل نشد.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب اخگرپردیس ترجمه ای است از کتاب Fire from Heaven (به فارسی: شعله آسمانی) نوشته ماری رنولت که اولین بار در ژوئن سال ۱۹۶۹ توسط انتشارات Pantheon Books در آمریکا منتشر شد.

• این کتاب با عنوان شعله آسمانی (ترجمه هادی عادل پور – انتشارات اکباتان) نیز ترجمه شده است.

 

مجموعه سه گانه اسکندر مقدونی

این مجموعه سه جلدی در قالب رمان به شرح زندگی و فتوحات و حوادث پس از مرگ اسکندر مقدونی می پردازد. منتقدان تصویرپردازی ماری رنولت از شخصیت اسکندر در این مجموعه را بیش از حد رمانتیک و تطهیرشده یافتند. عناوین این سه جلد عبارتند از:

• Fire from Heaven (ترجمه شده با عناوین اخگرپردیس و شعله آسمانی)

The Persian Boy (ترجمه شده با عنوان پسر ایرانی)

Funeral Games (ترجمه شده با عنوان مراسم تشییع)

اخگرپردیس، سرگذشت‌ اسکندر جوان‌ را از کودکی‌ تا بیست‌ سالگی‌ یعنی‌ زمانی‌ که‌ بر جای‌ پدر مقتولش‌ شاه‌ فیلیپ‌ نشست‌، روایت‌ می‌کند. پسر ایرانی به تسخیر شاهنشاهی هخامنشیان می‌پردازد و مراسم تشییع به حوادث پس از مرگ اسکندر اختصاص داده شده است.

 

امکان دانلود وجود ندارد

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد