دانلود کتاب اشرافیت | لی لی بوک کتب مرجع دانلود کتاب اشرافیت %


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب حاضر توجه خود را معطوف به این موضوع اساسی میکند : اشرافیت به عنوان نوعی متمایز از قذرت و اعمال این قدرت توسط گروهی متمایز از مردم ..

معنی واژه اشرافیت هرچه باشد , از دیدگاه تاریخ نگاران همواره موضوعی نچسب و بد قلق بوده است . علت این امر شاید ناشی از تنفر نسبت به انباشت بی اندازه ثروت موروثی در جوامعی باشد که در انها فقر مزمن بیداد می کرد . ازاین گذشته دشواری های مشخصی نیز بر سر راه تحقیق در مورد اشرافیت موجود است . مطالعات نظام مند بررسی قدرت اشرافی بستگی نام به وجود اثناد خانوادگی انان دارد. در بسیاری از کشور های اروپای غربی خیل مدارکی به کندی , و در اکثر موارد اخیرا , به ارشیو های ملی منتقل شده و یا در معرض پژوهشگران قرار گرفته است . در حد فاصل اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن حاضر , تحقیقات به طور عمده متوجه تاریخ نهادها بوده است مانند رشد پارلمان و دربار انگلستان و تولد نهاد های ملی در فرانسه , المان و ایتالیا . در اثناء این مطالعات , قدرت اشرافیت به صورت یک نیروی حاشیه ای به نظر می امد که حتی نقشی ارتحاعی و مخرب نیز داشته است . اما حقیقت این است که نجیب زادگان نقش گاه و بیگاهی در پیشرفت جوامع داشته اند و از ان جمله میتوان به تلاش های بارون های رونی مید و کوشش کنت کاوور در اتحاد ایتالیا اشاره کرد .

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد