دانلود کتاب انقلاب صنعتي قرون وسطا | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

كتاب ارزشمند انقلاب صنعتی قرون وسطا ، نوشته ژان گمپل از معتبرترين منابع موجود، براي بررسی و مطالعه تاريخ اروپا پيش از رنسانس می‌باشد. در اين كتاب، نويسنده روند پيشرفت و سير تحول اروپاييان در زمينه‌هاي تامين انرژی، بهره‌برداري از كاني‌ها و منابع معدنی، اصول كشاورزی، وضعيت كارگران و … در گزارشي كامل و جامع بازنگاري كرده و سپس نقش مصائب پيش آمده چون حاكميت كليسا، جنگ‌هاي صليبي، شيوع جادوگری، بيماري‌های همه‌گير و … را در روند بيداري اروپا بازگو كرده است. کتاب حاضر با توجه به همه پیشداوری هایی که قرون وسطا تداعی می کند، برعکس می کوشد وضعیت فنی و صنعتی پویا و بالنده ای را تصویر کند که از دیدگاه نویسنده چیزی از یک انقلاب تمام عیار علمی و فنی کم ندارد. در یک کلمه ادعای نویسنده این است که پیشرفت تکنولوژیک غرب ریشه در مجموعه پژوهش ها و نواوری هایی دارد که از همان قرن دوازدهم میلادی اغاز شده بود. مطالعه اين كتاب به دانشجويان تاريخ‌جهان و علاقمندان به تاريخ اروپا در قرون وسطی پيشنهاد می‌شود.

خلاصه کتاب

نخسين انقلاب صنعتي اروپا در قرون وسطي بود. در سده هاي ميانه بيش از هر تمدن ديگر بهره گيري از ماشين را رواج دادند. از چرخ دنده يشتر ساختن بازيچه هاي متحرك استفاده مي كردند، بنابراين از ماشين هايي به نام آسياب بادي و آبي يا آنهايي كه با جزر و مد كار مي كنند، استفاده كردند. در سده هاي ميانه نيروي آب هاي اهميتي را داشت كه نفت در قرن بيستم دارد. الته از آب استفاده هاي ديگر نيز نه كردن زيتون، خردكردن سنگ آهن، آسيا كردن گندم، ماسيدن پارچه و دباغي چرم و ... استفاده مي شد. در سده ي دوازدهم، صنعتگران قرون وسطي برآن شدند كه انرژي باد را نيز به كار بگيرند. در نتيجه نيروي باد را جايگزين نيروي آب كردند و آسياب هاي بادي براه افتادند. اهميت آسياب هاي بادي و آبي را مي توان از ميزان خشونتي كه برخي از ... نشان براي دفاع از انحصار آن ها به كار مي بردند، دريافت ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد