دانلود کتاب انقیاد زنان | لی لی بوک جامعه شناسی لی لی بوک دانلود کتاب انقیاد زنان


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب انقیاد زنان را جان استوارت میل در سال 1869 یعنی حدود 140 سال پیش نوشته است. این نخستین اثر جامعه‌شناسی در جهان است که به این موضوع اختصاص یافته و این زمانی‌ست که زنان هنوز حق رأی ندارند و در بسیاری از حقوق شهروندی خویش محروم هستند. در ارزش این کتاب همین بس که موضوع آن، در بسیاری از کشورها هنوز موضوع روز می باشد. میل بر این عقیده است که "قانون نباید میان افراد تبعیض قائل شود." به نظر او، وضعیتِ زنان در جهان امروز با دنیای مدرن سازگار نیست. زن باید حقوق برابر با مرد داشته باشد. زن در شرایط موجود، آن چیزی‌ست که مردان می خواهند، در طی زمان از او ساخته‌اند و انتظار دارند. می گوید: "اصلی که روابط اجتماعی میان زن و مرد را تنظیم می کند و بر مبنای آن یک جنس تحت انقیاد قانونی جنس دیگر قرار می گیرد، از اساس نادرست است و باید به جای این اصل، اصل دیگری نشاند که بر برابری کامل زن و مرد بنیاد گرفته باشد و هیچیک را بر دیگری برتری ندهد و هیچیک را ناتوان‌تر نشمرد."

اطلاعات کتاب

• این کتاب ترجمه ای است از رساله The Subjection of Women (به فارسی: انقیاد زنان) از کتاب On Liberty and The Subjection of Women (به فارسی: پیرامون آزادی و انقیاد زنان) نوشته جان استوارت میل که در سال 1996 منتشر شد.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. saeid گفت:

  سلام
  متاسفانه لینک کتبی که ارجاع داده میشود و نیاز به رمز عبور دارند قابل دانلود نیستند.
  لطفا مشکل را برطرف نمائید.

 2. saeid گفت:

  سلام
  بابت رسیدگی به این موضوع تشکر میکنم.
  موفق باشید.