دانلود کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران (جلد سوم) از عبدالعظیم رضائی | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

تاریخ ده هزار ساله ایران (جلد سوم) از عبدالعظیم رضائی

دانلود کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران (جلد سوم) از عبدالعظیم رضائی
  کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران (جلد سوم) از عبدالعظیم رضائی

تاریخ ده هزار ساله ایران 3

 

نام کتاب: تاریخ ده هزار ساله ایران ۳ – از سلسله غزنویان تا انقراض صفویه

نویسنده: عبدالعظیم رضائی

انتشارات: اقبال

سال نشر: ۱۳۷۸

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۱۷ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۲٫۴ مگابایت

 

در جلد سوم کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران، از آغاز حکومت غزنویان تا پایان عظمت و اقتدار صفویه مورد بررسی قرار می گیرد. مطلب مهمی که در این کتاب به بحث گذاشته شده است آغاز تماس ایران با کشورهای اروپائیست که گرچه دیباچه ای میمون دارد ولی بالاخره به دخالت های “استقلال بربادده” آنان در ازمنه بعد منجر می شود و صدمات و لطمات فراوانی بر استقلال و آزادی میهن عزیز ما وارد می آورد. برخی از عناوین کتاب عبارتند از:

سلسله غزنویان – آل افراسیاب – سلاطین غور – سلاطین سلجوقی – سلجوقیان مشرق ایران – سلجوقیان مغرب ایران – اسماعیلیان – اتابکان و خوارزمشاهیان – حمله مغول – چنگیز خان مغول و جانشینانش – ایلخانان بزرگ و …

 

مجموعه چهار جلدی تاریخ ده هزار ساله ایران

مجموعه تاریخ ده هزار ساله ایران نوشته عبدالعظیم رضائی در چهار جلد، به برسی تاریخ ایران از ابتدا تا دوران قاجار می پردازد. در جلد اول کتاب پادشاهان اساطیری که در شاهانامه به آنها اشاره شده است مورد برسی قرار می گیرند و سپس به سلسله های باستانی سومر و بابل و ماد اشاره می شود. و در ادامه سلسله هخامنشیان مورد برسی قرار می گیرد. در جلد دوم سلسله ساسانیان و جنگ های ایران و روم و سپس سقوط ایران به دست اعراب و تاریخ اسلام و ائمه اطهار(ع) و خلفای اموی و عباسی و نهضت های ایرانی از جمله بابک خرمدین و ابومسلم پرداخته می شود. جلد سوم نیز به خوارزمشاهیان و مغول ها و جانشینان چنگیز می پردازد. جلد چهارم نیز دوران نادر شاه افشار و کریم خان زند و برآمدن قاجار تا دوره سقوط قاجار به دست رضا شاه را برسی می کند. در مجموع کتاب اطلاعات مفیدی را از همه دوره های تاریخی ایران از پیش از هخامنشیان تا یک قرن اخیر را ارائه می کند،و برای افرادی که می خواهند بطور یکجا و یک دایره المعارف از همه دوره های تاریخی ایران را داشته باشند مفید است.

 

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد