دانلود کتاب تاریخ پیامبر اسلام | لی لی بوک تاریخ و باستان‌شناسی


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

 

کتاب تاریخ پیامبر اسلام یکی از معتبرترین تواریخی است که درباره شخصیت عظیم  پیامبر اسلام نگاشته شده است. اثری که شادروان محمدابراهیم آیتی، استاد فقید دانشگاه تهران؛ نگاشته است و اینک که بیش از 30 سال از فوت آن عزیز می گذرد،در اختیار مسلمین فارسى زبان عموما و اهل دانش و تحقیق در رشته‌هاى اسلامشناسى خصوصا قرار مى‌گیرد، مؤلّفى که دانشمندان قول او را حجّت مى‌دانستند و خصوصا در تاریخ یکصد سالۀ اول اسلام به گفتۀ استاد مرحوم مطهّرى او را صاحب‌نظرى کم نظیر یا حتّى بى‌نظیر مى‌شناختند، البتّه خوانندۀ ارجمند توجّه خواهد نمود که به علّت درگذشت ناگهانى مؤلّف، کتاب حتّى نسبت به دوران زندگى خود پیغمبر اکرم (ص) ناتمام ماند و تا پایان سال نهم هجرت را بیشتر شامل نشد و قضایاى مهمّ سال آخر حیات رسول گرامى اسلام از قبیل قضیّۀ حجّة الوداع، غدیر خمّ و حادثۀ فوت پیغمبر (ص) ناگفته ماند. مرحوم مجتبی مینوی درباره این کتاب می نویسد: به عقیدۀ بنده، کتاب بسیار ارزنده‌ایست و مرحوم آیتى از روى عشق و علاقه و علم و دقّت و تحقیق در باب آن کار کرده است و چاپ چنین اثرى که صورت مسودّه دارد و پاکنویس کردن آن به طورى که هیچ کم و کسر نشود و غلط و بیهوده در آن رخ ندهد، مستلزم عشق و علم و دقّتى نظیر عشق و علم و دقّت مرحوم آیتى است.

کتاب حاضر به همت مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان به صورت دیجیتال منتشر شده است. سایت لی لی بوک برای همه این عزیزان و همه ناشرین و مروجین فرهنگ اسلامی آرزوی موفقیت دارد.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

  1. ضحا گفت:

    سلام وقت شما بخیر…من کتاب تاریخ پیامبر اسلام از اقای محمد ابراهیم ایتی رو احتیاج دارم دانلود کتاب از لحاط شرعی مشکل نداره؟