دانلود کتاب تولد یک قهرمان | لی لی بوک ادبیات


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

خلاصه کتاب

داستان کتاب از جایی شروع می شود که "اوئن اودل"، افسونگر پیر، درباره خاطرات زمان جوانیش با شبحی حرف می زنه. درباره زندگی دوستش "جارک مایس" که دزد و راهزنی بی عاطفه و هوس بازه که به خاطر پول حاضره هر کاری انجام بده. از نقشی که او و دوستانش در جنگ با سلاطین خون‌آشام و سپاه آنگوستین دارند می گه و ...

جادوگری، غیبگویی و ارتباط با ارواح و مردگان، خون آشام ها، رقص شمشیرها و برخورد نیزه ها، همه در این فانتزی زیبا ترکیب شده اند. کتاب تولد یک قهرمان، به نوعی داستان "رابین هود" در دنیای فانتزی است. دزدی به نام "جارک مایس" که در تعقیب و غارت ثروتمندان و اشراف زادگان است، لقب قهرمان می گیرد. اما آیا او یک سرباز قهرمان است یا فقط یک راهزن و سرباز مزدور؟ هنگامی که سپاهیان خونخوار و بیرحم آنگوستین از جنوب، سرزمین او را مرد قتل و غارت قرار می دهند و هر چیزی را بر سر راه خود به ویرانه تبدیل می کنند، تنها کسانی که شهامت رویارویی و مقابله با آنان را دارند، "جارک مایس" و نزدیکترین دوستش، "اودل" هستند. به زودی شایع می شود جارک مایس همان قهرمان و ستاره ای است که در موقع نیاز وطنش را از دست دشمنان نجات می دهد. اما مایس هنوز هم چیزی بیشتر از همان دزد و دروغگوی قدیمی به نظر نمی رسد. "جارک مایس" به هیچ عنوان نمی تواند به خود بقبولاند که یک قهرمان افسانه ای است. رها کردن دوستان یا متحدان در کام مرگ برای او مثل آب خوردن است. اما سرزمین او به یک قهرمان و ناجی نیاز دارد. "اودل" تنها کسی است که می تواند او را برای این نقش آماده کند. برای مبارزه نهایی...

دیوید گمل انگلیسی، اسطوره فانتزی نویسی این کتاب را در سال 1992 انتشار داد. با کمی دقت می توان تاثیر جغرافیایی محل تولد دیوید گمل، یعنی انگلیس را در این کتاب مشاهده کرد. در واقع شاید سپاه "آنگوستین" همان انگلیسیها باشند که از جنوب اسکاتلند را مورد حمله قرار دادند و "جارک مایس" هم رهبر اسکاتلندیها!  عنوان اصلی کتاب Morningstar (به فارسی: ستاره صبحگاهی) بود که مترجم، نام تولد یک قهرمان را برای آن برگزیده است.

برگرفته از مقاله «نگاهی نو به دیوید گمل» نوشته «مرتضی قربانی خراجی».

درج و استفاده از مطالب فوق فقط با ذکر منبع آن  «مقاله نگاهی نو به دیوید گمل نوشته مرتضی قربانی خراجی» مجاز و بلامانع است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد