دانلود کتاب خاطره از جوی فیلدینگ | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

خاطره از جوی فیلدینگ

دانلود کتاب خاطره از جوی فیلدینگ
 کتاب خاطره از جوی فیلدینگنام کتاب: خاطره

نویسنده: جوی فیلدینگ

مترجم: شهناز مجیدی

انتشارات: روشا

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۰۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۳٫۸۹ مگابایت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معرفی کتاب

رمان عاشقانه خاطره نوشته نویسنده معروف کانادایی جوی فیلدینگ است.

اطلاعات کتاب

• کتاب خاطره ترجمه ای است از کتاب The First Time (به فارسی: اولین بار) نوشته جوی فیلدینگ که نخستین بار در سال 2000 منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 2000 میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت ایلینوی: شهر شیکاگو)

"ماتی هارتِ" 36 ساله با شوهرش "جیک" (وکیل مدافعِ موفق و معروف شیکاگو) و دختر نوجوانشان "کیم" در حومه شیکاگو زندگی می کنند. بعد از شانزده سال ازدواج، "ماتی‌ هارت" متوجه می‌شود که شوهرش یکبار دیگر به او خیانت می‌کند. اما بعد از اینکه جیک خانه را ترک می‌کند، بحران بزرگتری خانواده هارت را در برمی‌گیرد: ماتی اخبار هولناکی می‌شنود که زندگی همه‌ی آن‌ها را تغییر خواهد داد ...

ماتی هارتِ 36 ساله با شوهرش جیک (وکیل مدافعِ موفق و معروف شیکاگو) و دختر نوجوانشان کیم در حومه شیکاگو زندگی می کنند. بعد از شانزده سال ازدواج، "ماتی‌ هارت" متوجه می‌شود که شوهرش یکبار دیگر به او خیانت می‌کند و اینجاست که ماتی و شوهر خیانتکارش در ازدواجشان بر سر یک دوراهی قرار می گیرند.

درست پس از آنکه جیک به خیانتش اعتراف می کند و تصمیم می گیرد برای زندگی با دوست دخترش خانه را ترک کند، بحران بزرگتری دست به گریبان خانواده هارت می شود: ماتی به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک مبتلاست.

همانطور که ماتی به آرامی به مرگ نزدیک می شود، خواننده احساسات او را در دست و پنجه نرم کردن با بیماری و نافرمانی های دختر نوجوانش کیم دنبال می کند. از طرفی جیک با احساس گناه به سوی زنی که هرگز واقعا دوستش نداشت و دختر نوجوانش که به او بی‌اعتنا بود بر می‌گردد. اینجا، در این شرایط غیر منتظره، خانواده هارت با نمایشی غم‌انگیز از قدرت حیرت‌آورِ عشقی که عمیق‌ترین زخم‌ها را شفا می‌دهد، روبرو می شود.

خاطره، کور سوی تصویر یک ازدواج است برسر دوراهی، جایی که زن و شوهری بیگانه از هم برای اولین بار معنی واقعی عشق را در می‌یابند. عنوان اصلی کتاب The First Time (به فارسی: اولین بار) نیز به همین موضوع اشاره دارد.

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک:

لازم به ذکر است بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (به انگلیسی: Amyotrophic lateral sclerosis) (به صورت مخفف: ALS) یک بیماری نورون‌های حرکتی (MND یا Motor Neuron Disease) است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌شود. به‌علاوه،‌ این بیماری مسری نیست و جزو سرطان‌ها نیز به شمار نمی‌رود. این بیماری به اقتباس از نام بازیکن معروف بیسبال آمریکایی که به این بیماری مبتلا شده بود، به بیماری لو گریگ (Lou Gehrig) نیز معروف است.

این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات می‌گردد و با تضعیف ماهیچه‌ها بتدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود. بطوریکه توانایی هرگونه حرکتی از شخص سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند. اگر چه این مدت برای استیون هاوکینگ بین ۲ تا ۳ سال پیش‌بینی شده بود، اما او علی‌رغم همه مشکلات و ناراحتی‌ها همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهد و برای فرارسیدن مرگ لحظه‌شماری نمی‌کند. بیماران مبتلا به این بیماری معمولاً دچار ناتوانی‌های حرکتی شده و ۳ تا ۵ سال پس از ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. اگر چه ۲۰ درصد این بیماران تا ۵ سال و ۱۰ درصد آن‌ها تا ۱۰ سال زنده خواهند ماند. در این بیماری دستگاه عصبی مرکزی و ماهیچه‌ها بویژه ماهیچه‌های دست، پا، ساعد، سر و گردن به شدت صدمه می‌بینند.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد