دانلود کتاب سقوط اصفهان


رایگان    پولی
سبد خرید (0)
لی‌لی‌بوک به فروش می‌رسد! تماس با ما

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

 این کتاب یک رمان تاریخی است و تاریخ را با همه ی زیر و بم هایش بازسازی می کند . ژان کریستف روفن نویسنده این رمان درباره ی اثر خود می گویند : خواننده  در ضمن مطالعه صفحات اول سعی میکند سرنخی بدست اورد  تا وقایع تاریخی و غیر تاریخی را از هم جدا کند اما کم کم این وسواس را کنار میگذارد  و در امواج حوادث غرق میشود و با انها پیش می رود و با تخیلی یا واقعی بودن حوادث و رویداد ها کاری ندارد .

اطلاعات کتاب

اطلاعات کتاب : این کتاب شامل 5 قسمت است قسمت اول : تولد یک دروغ (شامل 9 فصل ) قسمت دوم : به سوی کاسپی ین (شامل 10 فصل ) قسمت سوم : فرستاده کاردینال البرونی ( شامل 8  فصل ) قسمت چهارم : اسارت و مصیبت (شامل 7 فصل ) قسمت پنجم : واپسین روز های خوش اصفهان ( شامل 13 فصل )

خلاصه کتاب

سیر حوادث داستان :

کاروان سراهای شاه عباسی در ان زمان ها از زیباترین مهمان خانه هایی بود که مسافران و بازرگانان مشرق زمین میتوانستند باارامش و امنیت در انجا اقامت داشته باشند . تمام کسانی که به این کاروانسراها می امدند مطیع مقررات بودند تااینکه در یک شب تابستانی در سال 1721حادثه ای رخ داد ....در ان شب یک فرنگی با سر و وضع عجیب وارد انجا شد هم او و هم خدمه اش ( خدمه ای او یک پیرمرد مغلی بود ) سر و وضع و لباس های عجیبی داشتند و توجه همه را جلب کرده بودند ... ان فرنگی برخلاف بقیه فرنگی ها که لباس های چسبان میپوشیدند پیراهن و شلوار گشادی  برتن داشت و چهره اش را پنهان کرده بود .. از همه کناره میگرفت و دوری میکرد روزی دو بازرگان وارد کاروان سرا شدند و او را دیدند ولی کاری بااو نداشتند ولی شک کرده بودند که او رازی را پنهان میکند , تااینکه یک روز هوا بسیار افتابی و در اسمان ابری دیده نمیشد و همه در ایوان ها بودند و دراز کشیده بودند , ان فرنگی هم از اتاق خود بیرون امد و به نرده ها تکیه داده بود که ناگهان یکی از ان بازرگانان به نام علی او را  ( ان فرنگی ) دید که موهای خود را از از پشت بسته بود مانند  کلاه گیس بودند .. ان فرنگی با دیدن نگاه های شکاک علی فورا  به داخل اتاق بازگشت و اینکار شک علی را بیشتر کرد و, علی خود را به اتاق ان فرنگی رساند در ابتدا ان خدمه مغلی سعی کرد او را بیرون کند ولی علی به داخل نزد ان فرنگی رفت علی یقه ی لباس او را گرفت و لباس او را پاره کرد و ناگهان متوجه شد ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد