دانلود کتاب شوالیه های بدنام | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)
لی‌لی‌بوک به فروش می‌رسد! تماس با ما

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

خلاصه کتاب

سوار در بالای قله گردنه مکث کرد، باد در اطرافش می‌چرخید و در میان کوه زوزه می‌کشید. در زیر پایش زمینهای سرسبز و شاداب گابالا گسترده بود، نوار جویبارها و رودخانه‌ها، تپه‌ها و دره‌ها، جنگل‌ها و بیشه‌ها ـ همگی همان‌طور که به یادشان می‌آورد، رویاهایش را بازتاب می‌دادند و او را فرا می‌خواندند. زیرلب گفت: "خونه، کوآن"، اما باد کلماتش را تاراند و اسب بلند خاکستری صدایش را نشنید. سوار پاشنه‌هایش را به پهلوهای اسب فشرد و هنگامی که اسب سراشیب بلند را آغاز کرد خودش را روی زین عقب کشید. هنگامی که به قلعه بوردر، با دروازه‌های چوب بلوط و حلقه‌های برنزی و لولاهای شکسته نزدیک شدند، از شدت باد کاسته شد. عقاب گابالا از روی دروازه به سرقت رفته بود ـ فقط نوک یک بال روی چوب پوسیده باقی بود و روی آن را نیز زنگاری گرفته بود که آن را تماما با چوب دروازه یکی کرده بود...

در آغاز داستان با برده ای جوان به نام لاگ آشنا می شویم که دارای استعداد بزرگ جادویی است و در خواب شاهد باز شدن دروازه های خالی از سکنه بین جهان توسط اولاتار جادوگر و عبور شوالیه های افسانه ای گابالا به درون دروازه خالی از سکنه دنیای دیگر، به قصد نابود کردن همیشگی شر و شکست شیطان هست. اما مانانان، شوالیه ترسو پا به درون دروازه نمی گذارد در حالیکه اولاتار از این موضوع خبری ندارد , شش سال می گذرد و خبری از شوالیه های گابالا نمی شود اما ...

به جرات می توان گفت که شوالیه های بد نام غیر قابل پیش بینی ترین کتاب دیوید گمل است.داستان خوب و درونمایه عالی. اینکه چطور یک عده از بهترین افراد سقوط میکنند و چطور یک عده از پست ترین افراد صعود میکنند و به مقابله با آنها میروند و از همه جالب تر رنگ و بوی فلسفی کتاب می باشد. دشمنانی که هر دو نیتی خیر دارند. کسانی که همدیگر را می کشند به خاطر مصلحت و اصلاح جامعه.در این کتاب می بینیم که لردان به دزدان تبدیل می شوند و دزدان به حامیان مردم. از اون دست کتاب هاست که پر از شخصیت های مختلف و زیاد و روایت های داستان هم موازی با هم پیش می روند. علیرغم کثرت شخصیت های داستان بعلت شخصیت پردازی قوی نویسنده هیچگونه ابهام و گنگی در ذهن خواننده در طول داستان ایجاد نمی شود. گمل در این کتاب از قربانی کردن قهرمان ها ابایی ندارد.

عنوان اصلی این کتاب Knights of Dark Renown (به فارسی: شوالیه های بد نام) می باشد.

برگرفته از مقاله «نگاهی نو به دیوید گمل» نوشته «مرتضی قربانی خراجی».

درج و استفاده از مطالب فوق فقط با ذکر منبع آن  «مقاله نگاهی نو به دیوید گمل نوشته مرتضی قربانی خراجی» مجاز و بلامانع است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد