فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

شیطان در مثلث برمودا از ریچارد واینر

دانلود کتاب شیطان در مثلث برمودا از ریچارد واینر
  کتاب شیطان در مثلث برمودا از ریچارد واینرنام کتاب: شیطان در مثلث برمودا (دو جلد)

نویسنده: ریچارد واینر

مترجم: سیروس گنجوی

انتشارات: تهران

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۵۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۵٫۸۶ مگابایت

 

مقدمه

%d9%85%d8%ab%d9%84%d8%ab-%d8%a8%d8%b1%d9%85%d9%88%d8%af%d8%a7

مثلث برمودا منطقه مثلث شکلی است که در شمال اقیانوس اطلس واقع شده‌ است. نخستین مرزهای اعلام شده برای مثلث به مقاله‌ای که وینست گادیس در سال ۱۹۶۴ میلادی نوشته بود، بازمی‌گردد. در آن مقاله سه رأس مثلث بر روی میامی فلوریدا، سن خوآنِ پورتوریکو و بر روی جزیرهٔ برمودا در وسط اقیانوس اطلس می‌افتاد.

بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده و یا از بین رفته‌اند. نخستین گزارش ناپدیدشدن در مثلث برمودا را فردی به نام ادوارد ون وینکل جونز در ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۰ در مجله آسوشیتد پرس ارائه داد. در یکی از این حادثه ۵ فروند هواپیما در پرواز ۱۹ ناپدید شدند و چند ثانیه پیش از این رخداد، فرمانده مأموریت می‌گفت که هیچ چیز در حالت طبیعی نیست و مشخص نیست این جا کجاست. سرانجام صدای خلبانان ضعیف و ضعیف تر شد تا به کلی قطع شد و هواپیماها برای همیشه ناپدید شدند.

نظریات علمی متعددی از جمله میل مغناطیسی قطب‌نما، وجود گلف استریم در اعماق اقیانوس و خلیج مکزیک، اشتباهات انسان‌ها، آب‌وهوا، گاز متان و امواج سرکش ارائه داده شده‌است؛ اما هیچ‌کدام به طور رسمی پذیرفته نشده‌اند. پاره‌ای از دانشمندان نیز دلیل این پدیده را فراطبیعی می‌خوانند. یکی از این دلایل فرورفتن قاره افسانه‌ای آتلانتیس به زیر آب است. افلاطون دراین‌باره می‌نویسد:

«مردم آتلانتیس برای فتح آتن سپاهیان بی شماری فراهم کردند و زئوس بر آن‌ها طوفانی نازل کرد که قابل تصور نبود. طوفان سبب زمین‌لرزه‌ها و سیل‌های شدید شد و سرانجام دریا آتلانتیس را به زیر خود فرو برد و ناپدید گشت.»

از دیگر نظریات فراطبیعی می توان به ربودن ۱۹ انسان توسط بیگانگان و موجودات فضایی و همین‌طور ورود به دنیایی دیگر اشاره کرد.

 

معرفی کتاب

شاید تاکنون هیچ مکانی در جهان مانند مثلث برمودا از این همه القاب هراس انگیز بهره نبرده باشد:

اقیانوس وحشت

دام مرگ

برزخ گمشدگان

مثلث اسرار

گورستان کشتی های گمشده

مثلث شیطان

و …

که هرکس به فراخور درک و احساس خویش از عظمت حادثه، نامی بر این منطقه نهاده است. اگر هیچ نامی هم برای این منطقه از جهان برگزیده نمی شد، باز هم چیزی را عوض نمی کرد. کشتی ها و هواپیماها و سرنشینان آنها همچنان به ناپدید شدن در این منطقه اسرارآمیز ادامه می دادندو شاید هم اکنون که سرگرم خواندن این سطور هستید، قربانی دیگری بر قربانیان مثلث برمودا افزوده شده باشد.

ریچارد واینر نویسنده این کتاب یکی از پیشتازان پژوهش در مثلث برمودا به شمار می رود. علاوه بر نویسندگی، خود دریانوردی دلاور و غواصی ماهر است. بهتر از هر نویسنده دیگری می تواند حساسیت حادثه را لمس کرده و به رشته نگارش درآورد.

او بارها خود شخصا به این منطقه پرمخاطره و به اعماق اقیانوس سفر کرده و از نزدیک شاهد رویدادهای شگفت انگیز بوده است، و در این رهگذر به گردآوری ماجراهای عجیب و حیرت انگیزی مبادرت ورزیده است که یا خود شخصا تجربه کرده یا آنکه اهالی محل تعریف کرده اند؛ از ماجراهای واقعی گرفته تا افسانه ها و داستانهای تخیلی رایج، و از هیولاهای اعماق اقیانوس گرفته تا بشقابهای پرنده و دیگر نیروهای ناشناخته و نقش آنها در بروز این حوادث.

وی همچنین به ماجرای عجیب غواص مشهوری می پردازد به نام مایک روزنفلد که در زمان خود یکی از کارشناسان دنیای مرموز دریاها به شمار می رفت. این مرد برای کارگذاری گویه های شناور در زیر آبهای خلیج فارس، مدت دو ماه در ایران به سر برد و بعدا به طرز اسرارآمیزی در زیر آبهای مثلث برمودا جان خود را از دست داد.

بسیاری از علاقه مندان مایلند بدانند که علت حوادثی که در مثلث برمودا اتفاق می افتد چیست؟ نویسنده کتاب اظهارنظر عده ای از پژوهشگران را نیز که علت احتمالی حوادث مثلث برمودا را حدس زده اند، برای خوانندگان بازگو کرده است.

حاصل اینهمه تلاش مجموعه ای است در دو مجلد به نام شیطان در مثلث برمودا که تاکنون میلیونها نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده و بی تردید یکی از جذابترین مجموعه هایی است که تاکنون درباره مثلث برمودا منتشر شده است. با مطالعه این مجموعه یکبار دیگر به این نکته می رسیم که هرقدر انسان بیشتر به عظمت کائنات و ناشناخته های این عالم پهناور پی می برد، خود را کوچکتر و خدای خود را بزرگتر می بیند و به راستی جز این نیست.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب شیطان در مثلث برمودا ترجمه ای است از دو کتاب The Devil’s Triangle (به فارسی: مثلث شیطان) و The Devil’s Triangle 2 (به فارسی: مثلث شیطان ۲) نوشته ریچارد واینر که نخستین بار به ترتیب در سالهای ۱۹۷۴ و ۱۹۷۶ در آمریکا منتشر شدند.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد