دانلود کتاب عشق و خیانت | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

در داستانِ هیجان انگیز عشق و خیانت، شاهد عشقی کور هستیم که به خیانت و ویرانی می انجامد. "املت" برای رسیدن به معشوقه اش از خون، پلی می سازد که فروریختنی است. این نکته که قلب های سنگی نمی توانند عشق را درک کنند، قابل تأمّل است. عشق، انسان را کور می کند و عقل را می کشد؛ چنان که در این داستان، املت محبت های صمیمی ترین دوستش را نادیده می انگارد و وی را ناجوانمردانه می کشد. شاید بتوان برداشت کرد که "سولتانتا" یا سلطنت، نماد عشق است و "ورکوسکی" نماد عقل و داستان، رودررویی این دو را به نمایش می گذارد.

کتاب عشق و خیانت سرگذشت جالب و دلچسبی از اخلاق و عادات مردم داغستان، یکی از نزدیکترین ممالک بیگانه، که مدت زمانی با ایران توام بوده، نقل می کند و در ضمن سنگینیِ فشار حکومت جابرانه یک دولت غاصب - روسیه - را شرح می دهد و شجاعت اخلاقی ملت نجیبی را که به آسانی به اسارت تن در نمی دهد، بیان کرده و بالاخره احساسات رقیقه مردمِ ساده مشرق، برادران نزدیک ما را نشان می دهد. الکساندر دوما اینبار جنگ بین روسها و سکنه قفقاز را زمینه تاریخی داستان خود قرار داده است.

اطلاعات کتاب

کتاب عشق و خیانت ترجمه ای است از کتاب Sultanetta (به فارسی: سلطنت) نوشته الکساندر دوما که در سال 1859 در فرانسه منتشر شد.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد