دانلود کتاب مادام دوپاری جلد اول | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

داستان حاضر، ماجرای زندگی کنتس دوپاری، آخرین معشوقه لویی پانزدهم، پادشاه فرانسه از زبان خودش برای یک دوست است. مادام دوپاری در 19 اوت 1743 در خانواده‌ای از طبقه پایین متولد شد، پس از پایان تحصیلات در صومعه، مدت کوتاهی نزد زنی کلاه دوز که کلاه‌های زنانه می‌دوخت به کار مشغول شد. در هفده سالگی با نام "مادموازل وبرنیه"، معشوقه "ژان دوپاری" شد که زندگی خود را از طریق معرفی زنان زیبا به اشراف جوان می‌گذراند. پس از مدت کوتاهی، ژان معشوقه خود را ـ در وضعیتی بسیار آراسته و زیبا ـ به لویی پانزدهم معرفی کرد. او به واسطه وجاهت ظاهری، طرف توجه لویی پانزدهم قرار گرفته و به دربار فاسد پادشاه فرانسه راه می یابد. مادام دوپاری با توجه به نفوذی که در پادشاه فرانسه دارد، مرکز اصلی توطئه ها و عاملی می شود که سبب ارتقاء عناصر نالایق و عزل افراد شایسته ای چون "شوازول"، صدراعظم فرانسه می گردد که به نظر نویسنده عزل این شخصیت لایق و کارآمد مقدمات سقوط خانواده بوربن و آغاز انقلاب کبیر فرانسه را در زمان لویی شانزدهم فراهم می سازد.

خواننده نکته سنج به سادگی از لابه لای سطور کتاب به بی بندوباری ها، توطئه چینی ها و فساد ساکنین کاخ های مجلل دربار پادشاه فرانسه پی می برد؛ پادشاهی که غافل از امور کشورش تمام هم و غم خود را صرف فراهم نمودن برنامه های شکار دستجمعی و شرکت در مجالس عیش و عشرت می نماید. مطالعه کتاب مادام دوپاری، فرصتی مغتنم برای آن دسته از خوانندگانی است که هدفشان از خواندن "رمان تاریخی"، پی بردن به وقایع و مستندات عبرت انگیز تاریخی است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد