دانلود کتاب پسر ایرانی از ماری رنولت | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

پسر ایرانی از ماری رنولت

دانلود کتاب پسر ایرانی از ماری رنولت
دانلود کتاب پسر ایرانی از ماری رنولت

 اسکندر مقدونی ۱-شعله آسمانی

نام کتاب: اسکندر مقدونی ۲ – پسر ایرانی

نویسنده: ماری رنولت

مترجم: محمد فاضل ملک

انتشارات: اکباتان

سال نشر: ۱۳۸۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۰۸ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۹٫۳۸ مگابایت

 

معرفی کتاب

کتاب پسر ایرانی، جلد دوم از مجموعه سه گانه اسکندر مقدونی نوشته ماری رنولت است. این کتاب رمانی است تاریخی که سرگذشت داریوش سوم و اسکندر را توصیف می کند. ماری رنولت در این رمان تاریخی، سست پایگی دستگاهی را نمودار می کند که با همه شکوهمندی و زرق و برق و زیبایی، مانند یک خانه زیبای مقوایی به سرعت فرو می ریزد و به بیگانگان مجال می دهد که مدت دو قرن و نیم، ایران را میدان تاخت و تاز خود کنند. جنگ ها، محاصره ها، تحریک ها، توطئه ها و کین توزی های مربوط به جریان لشکر کشی “اسکندر”، با رنگ و روی دیگری خود را در این رمان آشکار می کنند.

نویسنده با این که به شیوه‌ای روان و لحن طبیعی و بی تکلف طنزآمیز سخن می‌گوید، در سراسر این کتاب، افزون بر این که از حمله مستقیم به مقام داریوش و انتقاد صریح از دستگاه وی خودداری کرده، همه القاب احترام‌آمیزی را که درباره شاه به کار می‌رفته، همچنین تمامی رسوم نزاکت‌آمیز درباری را به زبان قلم آورده و ضمن شرح داستان تنها به ذکر وقایع اکتفا کرده است. داستان کتاب از زبان خواجه‌ای ایرانی به نام “باگواس” روایت می‌شود و دربارهٔ زندگی اسکندر مقدونی، خود باگواس و رابطهٔ آن‌هاست. به‌گفتهٔ رنولت، او رویدادهای کتاب خود را از نوشته‌های تاریخ‌نگارانی چون کورسیوس، بطلمیوس و آریستوبل گرفته است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب پسر ایرانی ترجمه ای است از کتاب The Persian Boy (به فارسی: پسر پارسی) نوشته ماری رنولت که در اکتبر سال ۱۹۷۲ توسط انتشارات Longman در انگلستان و در نوامبر همان سال توسط انتشارات Pantheon Books در آمریکا منتشر شد.

• ترجمه های فارسی دیگر از این کتاب:

پسر ایرانی: ترجمه ابوالقاسم حالت – انتشارات ققنوس

 

مجموعه سه گانه اسکندر مقدونی

این مجموعه سه جلدی در قالب رمان به شرح زندگی و فتوحات و حوادث پس از مرگ اسکندر مقدونی می پردازد. منتقدان تصویرپردازی ماری رنولت از شخصیت اسکندر در این مجموعه را بیش از حد رمانتیک و تطهیرشده یافتند. عناوین این سه جلد عبارتند از:

• Fire from Heaven (ترجمه شده با عناوین اخگرپردیس و شعله آسمانی)

The Persian Boy (ترجمه شده با عنوان پسر ایرانی)

Funeral Games (ترجمه شده با عنوان مراسم تشییع)

اخگرپردیس، سرگذشت‌ اسکندر جوان‌ را از کودکی‌ تا بیست‌ سالگی‌ یعنی‌ زمانی‌ که‌ بر جای‌ پدر مقتولش‌ شاه‌ فیلیپ‌ نشست‌، روایت‌ می‌کند. پسر ایرانی به تسخیر شاهنشاهی هخامنشیان می‌پردازد و مراسم تشییع به حوادث پس از مرگ اسکندر اختصاص داده شده است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد