دانلود کتاب ژوزف بالسامو جلد دوم | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

ژوزف بالسامو، نام کتابی است اثر الکساندر دوما نویسندهٔ اهل فرانسه. این کتاب یکی از آثار مشهور ادبی جهان است. این کتاب در حقیقت مقدمه‌ای است بر کتاب "غرش طوفان" اثر همین نویسنده. در کتاب ژوزف بالسامو و غرش طوفان خواننده با دلایل، روند و چگونگی پیروزی انقلاب فرانسه آشنا می‌شود.

در جلد دوم از این مجموعه، هنگامی که دربار فرانسه برای استقبال از ماری آنتوانت (همسر ولیعهد) آماده می شود، مادام دوباری که می خواهد پیش از رسیدن عروس جوان رسما به دربار معرفی شود بر اقدام های خود می افزاید. اما درباریان اصیل زاده که حضور چنین زنی را در جمع خود مغایر شئون خانوادگی شان می بینند دست به توطئه می زنند، تا این معرفی صورت نگیرد. سرانجام ماری آنتوانت به پاریس می رسد. گویا سرنوشت قصد دارد از آغاز به او بفهماند چه آینده ای در انتظارش است و او نیز به حکم غریزه پیام را درک می کند. از سوی دیگر «آندره» دختری جوان و معصوم، که در طول راه به خدمت ملکه آتی فرانسه درآمده، بی آنکه خود بداند و بخواهد حسد برمی انگیزد و سر راهش دام گسترده می شود.

داستان کتاب، یک روایت جذاب و مستند از انقلاب کبیر فرانسه است. فردی به نام "ژوزف بالسامو" که رئیس اتحادیه فراماسون هاست ، تصمیم می گیرد حکومت فرانسه و سپس جهان را به آزادی برساند. شخص اول کتاب خود ژوزف بالسامو است و داستان هم با او آغاز می شود، اما هر چه در کتاب پیش می رویم با اشخاص دیگری روبرو می شویم که هر کدام به بهترین شکل وارد و به بهترین شکل خارج می شود. داستان از زمان لویی پانزدهم پادشاه فرانسه آغاز می شود و کم کم به سمت دربار کشیده می شود و زندگی آنها را می بینیم. وقایع تاریخی مهم، به بهترین شکل در این کتاب در نظر ما مجسم می شود. هر چه پیش می رویم با اشخاص بیشتر و پیچیده تری آشنا می شویم که هر کدام داستانی شیرین دارند. حالت نمایشنامه بودن کتاب باعث می شود که در نظر منتقدین به ارج اثری نظیر بینوایان نرسد، اما امکان ندارد که کسی این شاهکار را بخواند و از آن ناامید شود. تک تک دیالوگ های کتاب برای هر داستان نویس یا فیلمنامه نویس، بهترین الگو است. شیرین تر از دیالوگ های این کتاب را در هیچ فیلمی ندیده اید و در هیچ فیلمنامه ای نخوانده اید.

مجموعه تاریخ انقلاب فرانسه

خالق "سه تفنگدار" و "کنت دو مونت کریستو"، آثار متعددی در مورد تاریخ فرانسه نوشته است، ولی در این مجموعه دو سلسله رمان دربرگیرنده مرحله های مهمتری از تاریخ کشورش به شمار می آیند. نخست سلسله رمانهایی است که به انتقال قدرت از خاندان پادشاهی والوا به خاندان بوربون اختصاص یافته اند و دیگری سلسله رمانهایی که به دوران انقلاب کبیر فرانسه - انتقال قدرتی سرنوشت ساز تر از تحویل پادشاهی از یک خاندان به خاندان دیگر - مربوط می شوند.  او جزئیات انقلاب كبیر فرانسه را از دهان پدر خود شنید و بعدها در رمان‌های خود توانست صحنه‌های مهیج و مخوف آن را با قلم سحار خویش مجسم كند. اسناد و مدارك و یادداشت‌های خصوصی نیز كه طی سنوات مختلف به دستش افتاد، او را در نوشتن رمان‌های متعددی كه زمینه همه آنها تاریخ فرانسه است بسیار كمك كرد. رمانهای او بسیار جذاب بوده و علیرغم حجم زیاد، به هیچ عنوان خواننده را خسته نمی کند، چون نویسنده برای آنکه به ماجرای اصلی بپردازد، یکباره به همان مرحله قطعی و زمان وقوع حادثه روی نمی آورد، بلکه در خلال داستانهایی که جذابیت از بارزترین ویژگی های آنهاست، خواننده را با محیط و فضای موجود آشنا می کند. نویسنده با ظرافت تمام خواننده را با خود به عمق داستان می برد و وارد حریم زندگی پادشاه و اطرافیانش می کند. سلسله رمانهای مربوط به دوران انقلاب را به صورت زیر می توان تقسیم بندی کرد:

• ژوزف بالسامو (خاطرات یک پزشک)

• گردنبند ملکه

• آنژ پی تو (تسخیر باستیل)

• کنتس دو شارنی

• شوالیه دو لا مزون روژ

• یاران ژئو

• ماده گرگ های ماشکول

دوما را به واسطه‌ احیای رمان تاریخی در فرانسه می‌ستایند. او جزو یکی از معدود نویسندگان فرانسوی و اروپایی است که توانست با خلق فضاهای کلاسیک که به نوعی تاریخ کشورش را بازگو می‌کردند و نیز توصیف دقیق صحنه‌های داستانی، برخی از فیلمسازان را تسلیم کند تا مغلوب داستان‌ها و رمان‌هایش شوند و آن‌ها را با جادوی تصویر به مردم دنیا نشان دهند.

خلاصه کتاب

زمان: 1770 میلادی

مکان: فرانسه

سال ۱۷۷۰ است، اعضای انجمنی سری در دیاری پر راز و رمز گرد می آیند تا رهبرشان، که تا آن زمان بر آنان ناشناخته است، خود را بنمایاند و هدف غایی خود را آشکار کند: «برانداختن نظام شاهان و برقراری فرمانروایی، دادگری و ایجاد آرمان شهری که انسان ها در آن رعیت نباشند.» این کار باید از فرانسه، بزرگ ترین کشور اروپایی آن زمان، آغاز گردد ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد