دانلود کتاب کاپیتان هاتراس از ژول ورن | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

کاپیتان هاتراس از ژول ورن

دانلود کتاب کاپیتان هاتراس از ژول ورن  
  کتاب کاپیتان هاتراس از ژول ورن

ماجراهای کاپیتان هاتراس-کاپیتان هاتراس

نام کتاب: ماجراهای کاپیتان هاتراس ۱ – کاپیتان هاتراس

نویسنده: ژول ورن

مترجم: عباس مشایخی

مجموعه: ماجراهای کاپیتان هاتراس

انتشارات: راستی نو

سال نشر: ۱۳۷۷

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۰۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۸۴ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۸۶۱ میلادی

مکان: انگلستان

“کاپیتان هاتراس” متقاعد شده است که دریا در اطراف قطب شمال یخ زده نیست و تمام تلاشش این است که به هر قیمتی شده به آنجا سفر کند و حرف خود را به اثبات برساند. او و خدمه اش با کشتی “فوروارد” که خود هدایتش را بر عهده دارد به راه می افتند. در میانه راه و با شورش خدمه کشتی انفجاری در کشتی رخ داده و کشتی نابود می شود. اما کاپیتان هاتراس به همراه تعدادی اندکی از سرنشینان ماجراجو که از حادثه جان سالم به در برده اند به سختی از آب‌های خروشان و كوه‌های یخی عبور می‌كنند و با سورتمه به راه خود ادامه می‌دهند. در ساحل “آمریکای نو” آنها بقایای یک کشتی متعلق به یک گروه اکتشاف آمریکایی که قبلا به آنجا سفر کرده بودند را می یابند. زمستان نزدیک است و آنها باید این زمستان را در قطب سپری کنند. علاوه بر مشکل سر پناه و نداشتن آتش، خطر حمله خرسهای قطبی نیز مسافران را تهدید می کند …

 

معرفی کتاب

ماجراهای کاپیتان هاتراس رمانی است در سبک حادثه ای و ماجراجویانه نوشته ژول ورن نویسنده معروف فرانسوی. کتاب شرح ماجراجویی های “کاپیتان هاتراس” انگلیسی در سفر به قطب شمال است. ژول ورن این کتاب را در دو بخش با عناوین زیر نوشت:

Les Anglais au pôle nord (به انگلیسی: The English at The North Pole – به فارسی: انگلیسیها در قطب شمال)

Le Désert de glace (به انگلیسی: The Desert of Ice – به فارسی: بیابان یخ)
این کتاب نخستین بار در سال ۱۸۶۴ منتشر شد و نسخه نهایی آن در سال ۱۸۶۶ در مجموعه

Voyages Extraordinaires (به فارسی: سفرهای شگفت انگیز) و به عنوان جلد دوم آن مجموعه منتشر شد. شخصیت “کاپیتان هاتراس” شباهت های بسیاری با کاشف انگلیسی، جان فرانکلین دارد.

این کتاب در سال ۱۸۷۴ با عنوان The Adventures of Captain Hatteras (به فارسی: ماجراهای کاپیتان هاتراس) به انگلیسی ترجمه شد. در ایران، کتاب ماجراهای كاپیتان هاتراس در چند جلد برای نوجوانان و جوانان به فارسی ترجمه و چاپ شده است. کتاب کاپیتان هاتراس یکی از جلدهای این مجموعه است که به بخشی از ماجراهای کاپیتان هاتراس و همراهانش در سفر به قطب شمال اختصاص دارد.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب ماجراهای کاپیتان هاتراس ترجمه ای است از  Voyages et Aventures du Capitaine Hatteras (به فارسی: سفرها و ماجراهای کاپیتان هاتراس) که نخستین بار در سال ۱۸۶۴ توسط انتشارات

Pierre-Jules Hetzel در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد