دانلود کتاب North and South | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب North and South (به فارسی: شمال و جنوب) جلد اول از سه گانه معروف North and South (به فارسی: شمال و جنوب) نوشته نویسنده معروف آمریکایی، John Jakes (جان جیکس) است. این کتاب در قالب رمان به بررسی زمینه ها و علل جنگ داخلی آمریکا پرداخته است.

اطلاعات کتاب

• کتاب North and South (به فارسی: شمال و جنوب) نوشته John Jakes (جان جیکس) نخستین بار در سال 1982 توسط انتشارات Harcourt در آمریکا منتشر شد.

• ترجمه های فارسی کتاب:

شمال و جنوب: ترجمه احمد صدارتی و یونس شکرخواه - انتشارات نی

مجموعه شمال و جنوب

سه‌گانه‌ عظیم شمال و جنوب (شمال و جنوب، عشق و جنگ، بهشت و جهنم) شاهکار جان جیکس نویسنده معاصر ایالات متحده در زمینه جنگ داخلی آمریکا است. داستان دو پاره شدن یک ملت، جنگ داخلی، دوستی‌های گسسته، عشق‌های گمشده، رؤیاهای بر باد رفته و دوزخی که حاصل جنگ داخلی در قاره نو بود. جیکس در این سه‌گانه با شرح زندگی، دوستی و دشمنی دو خانواده بزرگ متعلق به دو جبهه شمال و جنوب، داستان جنگ لغو برده‌داری و شکل‌گیری آمریکای جدید را در قالب یک رمان بزرگ تاریخی حکایت کرده است. "نیویورک تایمز" در بخش "مرور کتاب" خود آن را چنین توصیف کرده است: «در تاریخ کتاب ایالات متحده، تا کنون هیچ کتابی موفقیت داستان شمال و جنوب جان جیکس را کسب نکرده است.» عناوین این مجموعه سه گانه عبارتند از: • North and South (ترجمه شده با عنوان شمال و جنوب در دو بخش) • Love and War (ترجمه شده با عنوان عشق و جنگ در سه بخش) • Heaven and Hell (ترجمه شده با عنوان بهشت و جهنم در دو بخش)

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد