دانلود کتاب Red Riding Hood | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

Red Riding Hood

دانلود کتاب Red Riding Hood

  کتاب Red Riding Hood

Red Riding Hood

 

نام کتاب: Red Riding Hood

نویسنده: Sarah Blakley-Cartwright

انتشارات: Little, Brown and Company

سال نشر: ۲۰۱۱

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۶۰ صفحه

فرمت: PDF

حجم:  ۳۱۹ کیلوبایت

 

خلاصه داستان

در روستایی درست وسط یک صحرای بزرگ دختر شاداب و جوانی به نام “والری” زندگی می کند که عاشق جوان فقیر چوب بری به نام “پیتر” است. اما افسوس که پدر و مادر والری، او را با “هنری” ثروتمند نامزد کرده اند. والری که به پوشیدن شنل قرمز علاقه زیادی دارد، خیلی از اوقات به دیدن مادر بزرگش که در نزدیکی آنها زندگی می کند، می رود. اما پیرزن هیچ وقت در مورد اینکه او بین پیتر و هنری کدام را ترجیح می دهد، پرس و جو نمی کند. او عاشق دوست دوران کودکی اش ، پیتر است و دوست دارد تا باقی عمرش را با او بگذراند. در کشمکش های فراوان مثلث عشقی بین والری، پیتر و هنری ، ناگهان خواهر والری توسط یک گرگ نما کشته می شود؛ گرگ نمایی که به نظر می رسید دیگر نشانی از او در دهکده نمانده باشد. کشیش روستا، استاد شکار شیطان و قاتل گرگ نما ها یعنی “پدر سولومون” را فرا می خواند. او با تجهیزات کامل برای مبارزه خود را به روستا می رساند. موضوع وقتی وحشتناک می شود که سولومون به اهالی روستا می گوید گرگ نما یکی از خود اهالی و در بین آنهاست. پس از چندی مشخص می شود تنها کسی که صدای گرگ نما را می شنود و او را حس می کند والری است، یعنی شکارِ بعدی گرگ نما …

 

معرفی کتاب

شنل قرمزی از جمله داستانهایی هست که کماکان در هر فرهنگ و جامعه  از محبوبیت زیادی برخوردار است و همچنین از معدود داستانهای کلاسیکی است که هنوز هم بزرگترها برای کودکانشان تعریف می کنند! اما خانم شنل قرمزی از زمان بوجود آمدنش تغییراتی هم کرده است و دامنه این تغییرات هم به حدی بوده که امروز می بینیم شنل قرمزی بجای یک داستان کودکانه، تبدیل به فیلمی ترسناک و قرون وسطایی (شامل جادو، گرگ نما، شکارچی گرگ نما و …)  شده و همچنین بنا به رسم و رسوم زمانه، گرفتار یک مثلث عشقی نیز شده است و سپس داستان همین فیلم نیز خود کتابِ رمان می شود. فرآیندِ داستان عامیانه -فیلم- رمان! یعنی چی؟ یعنی یک داستان عامیانه ای که از رویش فیلم ساختند و از روی فیلم باز یه کتابِ رمان نوشتند! حالا به ترتیب هر کدام رو با جزئیات بررسی می کنیم:

داستان عامیانه Red Riding Hood (به فارسی: شنل قرمزی):

داستان شنل قرمزی در اصل یک داستان فولکلور اروپایی درباره یک دختر و مادربزرگ اش است که گرگی قصد دارد آن دو را بخورد. این داستان در طول سالیان توسط فانتزی نویسان معروف بازنویسی شده و بالطبع از تغییرات جزئی مصون نمانده است. اکثرا این کتاب را به اسم برادران گریم می شناسند، اما اولین نسخه این داستان توسط شارل پرو، داستان سرای فرانسوی نوشته شده است که سبک جدیدی با نام “قصه ی پریان” را بنیان نهاد و نخستین بار در سال ۱۶۶۸ منتشر شد. نسخه شارل پرو و نسخه برادران گریم تفاوت های جزئی با هم دارند ولی جوهره داستان یکی است؛ در واقع اصل این داستان توسط این نویسندگان خلق نشده، بلکه یک داستان افسانه ای و قدیمی بوده است که توسط آنها گردآوری و چاپ شده است.

فیلم Red Riding Hood (به فارسی: شنل قرمزی):

فیلم شنل قرمزی در سال ۲۰۱۱ به کارگردانی “کاترین هاردویک” ساخته شد. داستان کلی این فیلم براساس همان داستان عامیانه شنل قرمزی است. یعنی دختری شنل پوش در یک روستا، مادربزرگ و یک گرگ. اما شخصیت ها بسط داده شده، گرگ به گرگ نما تبدیل شده و مثلث عشقی چاشنی داستان شده است. کاترین هاردویک که پس از کارگردانی قسمت اول “گرگ و میش” به شهرتی جهانی رسید، با فیلم شنل قرمزی دوباره به ژانر عاشقانه گرگ-دختر که مد روز سینماهای هالیوود شده است، روآورد تا شاید بتواند دوباره موفقیت گرگ و میش را هم برای خودش و هم برای تهیه کنندگان فیلم به ارمغان بیاورد.

رمان Red Riding Hood (به فارسی: شنل قرمزی):

رمان Red Riding Hood (به فارسی: شنل قرمزی) ، از روی داستان فیلم شنل قرمزی و توسط سارا بلیکلی-کارترایت، نویسنده آمریکایی نوشته شد. این کتاب در لیست پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفت و با استقبال خوبی مواجه شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. f.gh گفت:

    سلام در این کتاب زبانشو زدین فارسی در صورتی که انگلیسی است لطفا تصحیح کنید