دانلود کتاب Sister Carrie | لی لی بوک رمان و داستان دانلود کتاب Sister Carrie


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

 

رمان Sister Carrie (به فارسی: خواهر کاری) نوشته تئودور درایزر روایتگر داستان زندگی کارولین میبر دختر هجده ساله ای است که در پیِ دست یافتن به رویاهای خود، روستای زادگاهش را ترک کرده و به شهر بزرگ "شیکاگو" می رود؛ جایی که او تعبیر رویایِ آمریکایی خود را می یابد، در ابتدا به عنوان معشوقه ای برای مردان و سپس به عنوان هنرپیشه ای معروف. تئودور درایزر در این رمان در حقیقت نشان دهندۀ دنیای فاسد و پر از وسوسه های تباه کنندۀ سرمایه داری به سبک آمریکایی است که در آن اخلاق لامحاله محکوم به شکست است و کسی چون "کاری" که سخت پایبند عفت خود است در جریان این بازی اوج و حضیض سرمایه یا باید تارک دنیا باشد یا تن به خواسته های شیطانی این و آن بدهد. همانطور که درایزر در فصل اول کتاب می گوید:

«زمانی که دختری هجده ساله زادگاهش را ترک می کند، یکی از این دو حالت پیش می آید. یا دستانی نجات بخش او را در پناه خود می گیرند و از او انسان بهتری می سازند، یا به سرعت معیارهای اخلاقیِ شهرِ بزرگ را می پذیرد و به فساد آلوده می شود. با این شرایط ممکن نیست هیچ حالتی بینابینی پیش بیاید.»

"خواهر کاری" بر پرده سینما:

در سال 1952 براساس این رمان فیلمی به نام Carrie (به فارسی: کاری) به کارگردانی ویلیام وایلر و با بازی جنیفر جونز (در نقشِ کارولین میبر) و لائورنس اولیور (در نقشِ آقای هرستوود) ساخته شد. نقشِ دوروئه را در این فیلم اِدی آلبرت اجرا کرد. این فیلم در دو بخش طراحی لباس و بهترین کارگردان هنری، نامزد جایزه اسکار شد.

اطلاعات کتاب

• کتاب Sister Carrie (به فارسی: خواهر کاری) نوشته تئودور درایزر نخستین بار سال 1900 توسط انتشارات Doubleday, Page در آمریکا منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1889 میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت ایلینوی: شهر شیکاگو - ایالت نیویورک: شهر نیویورک)

کارولین میبر (خواهر کاری)، دختر هجده ساله ای که از شرایط زندگی در روستایِ زادگاهش در "کلمبیاسیتی" (واقع در ایالتِ "ایندیانا") ناراضی است، سرشار از رویاهای پرشور دوران جوانی، پدر و مادرش را ترک می کند و برای کار کردن و ادامه زندگی با قطار به شهر "شیکاگو" نزد خواهرش "مینی" و شوهرخواهرش "هانسن" می آید. اما در این بین چندان موفق نیست و قرار می شود به روستا بازگردد؛ هر چند این موضوع اصلا مورد علاقه او نیست.

کاری زیبا، کمرو و شدیدا عاشق لباس های مدِ روز و زیباست و "دوروئه" بازاریاب سیار که پسری خوش برخورد و خوشگذران است با او آشنا شده و از طرز رفتار و زیبایی کاری خوشش می آید و به او پیشنهاد می دهد خانه خواهرش را ترک کند و ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد