دانلود کتاب The Castle of the Carpathians | لی لی بوک %


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

یکی از ویژگی‌های جالب دوران نوجوانی که بدون استثنا، همه آن را تجربه می‌کنند بال و پر دادن به تخیلات کودکی است به گونه‌ای که آدم‌ها چه بخواهند و چه نخواهند در سن نوجوانی خود را به جای هر شخصیت محبوبی ممکن است بگذارند و در رویای خود، غیرواقعی را تجربه کنند. قرار گرفتن در قالب سوپرمن یا تجربه لمس یک دنیای ناشناخته چون فضا، صحبت با اشیای بی‌جان، داشتن یک ابزار سحرآمیز و ملاقات با غول چراغ جادو و ... همه تجربه‌هایی است که در دوران نوجوانی در رویای نوجوان پرسه می‌زنند و کم یا زیاد، او را به خود مشغول می‌کنند.

ژول ورن با نگارش داستان‌های تخیلی، تا حدود زیادی به این نیاز نوجوانان پاسخ داد و با نوشتن داستان‌هایی چون بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دور دنیا در هشتاد روز، جزیره اسرارآمیز، سرزمین تاریکی، فاتح آسمان‌ها، سیاره سرگردان، سفر به کره ماه، ستاره جنوب، جزیره ناشناخته و ... در رویای نوجوانان شریک شد.

کنجکاوی، تمایل به تجربه ترس، کشف دنیای اسرارآمیز و تجربه‌های ناشناخته اتفاقی است که با خواندن کتاب‌های ژول ورن می‌تواند ذهن هر نوجوانی را درگیر و نیاز او به تخیل را ارضا کند. برای نمونه، تجربه ترس و کشف یک راز اسرارآمیز اتفاقی است که با خواندن The Castle of the Carpathians (به فارسی: قلعه کارپاتها) اتفاق می افتد. این کتاب داستان قلعه‌ای که به خاطر اتفاق‌های عجیب و غریب، مردم روستا تصور می‌کنند خانه اشباح است و به همین دلیل هم کسی جرات نزدیک شدن به آن را ندارد. و هر گاه کسی برای رفع حس کنجکاوی تمایل به نزدیک شدن به قلعه را داشته به شکل اسرار آمیزی ناپدیده شده است.

نکاتی پیرامون رمان قلعه کارپاتها:

• ژول ورن در خلال مسافرتش با قایق بر روی رودِ دانوب، از قلعه مخروبه دِوین در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی دیدن کرده است. به گفته برخی، این بازدید الهام بخش او در نوشتن رمان قلعه کارپاتها بوده است.

• این احتمال می رود که برام استوکر برای نوشتن کتاب مشهور دراکولا که در سال 1897 منتشر شد، از رمان "قلعه کارپاتها" الهام گرفته باشد.

اطلاعات کتاب

• کتاب The Castle of the Carpathians ترجمه ای است از کتاب Le Chateau des Carpathes (به فارسی: قلعه کارپاتها) نوشته Jules Verne که توسط انتشارات Pierre-Jules Hetzel در سال  1892 در فرانسه منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1850 میلادی

مکان: رومانی، ترانسیلوانیا، روستای وِرست

در روستای "وِرست" واقع در رشته کوههای "کارپاتِ" ترانسیلوانیا، ماجراهای مرموزی در حال وقوع بود. روستاییان معتقد بودند که شیطان قلعه قدیمی روستا را که به "قلعه کارپاتها" معروف بود، تسخیر کرده است. یک مسافر به نام "کنت فرانس دو تیلک" که بطور اتفاقی به روستا آمده است، شیفته داستانهای اسرارآمیز مربوط به قلعه می شود و تصمیم می گیرد به قلعه برود و در این مورد تحقیق کند. کنت فرانس پس از تحقیقات اولیه در می یابد که صاحب قلعه شخصی است به نام "بارون رودلف" از خاندان "ویورا" که سالها قبل در ناپل، رقیبِ عشقی او بوده است و ...

مقدمه

%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%db%8c%d9%84%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7                                                                                             ترانسیلوانیا بخشی تاریخی در کشور رومانی  است و در جنوب و شرق رشته کوههای کارپات به وجود آمده‌ است. این شهر همچنین مرکز پادشاهی داسیا (۸۲BC - ۱۰۶ AD) بوده‌ است که در سال ۱۰۶ میلادی توسط امپراطوری روم از بین برده شد. محل رویدادهای رمان دراکولای برام استوکر در این منطقه و محل وقوع حوادث قلعه کارپاتهای ژول ورن کوهستانهای اطراف آن است. %d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%a9%d9%88%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%be%d8%a7%d8%aa                                             کوه‌های کارپات، رشته‌کوههایی هستند که یک کمان به طول تقریبی ۱۵۰۰ کیلومتر را در میان اروپای مرکزی و جنوبی تشکیل می‌دهند، که آن‌ها را به طولانی‌ترین رشته‌کوه در اروپا تبدیل کرده است. این کوهها محل سکونت بزرگ‌ترین جمعیت‌های خرس‌های قهوه‌ای، گرگها، شوکا و سیاه‌گوش، با بالاترین تراکم در رومانی هستند و نیز یک‌سوم همهٔ گونه‌های گیاهی اروپا را شامل می‌شوند. تاترا بلندترین قله این رشته کوه‌ها است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد