دانلود کتاب The Persian Boy | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

The Persian Boy (به فارسی: پسر ایرانی)، رمانی است تاریخی که سرگذشت داریوش سوم و اسکندر را توصیف می کند. ماری رنولت در این رمان تاریخی، سست پایگی دستگاهی را نمودار می کند که با همه شکوهمندی و زرق و برق و زیبایی، مانند یک خانه زیبای مقوایی به سرعت فرو می ریزد و به بیگانگان مجال می دهد که مدت دو قرن و نیم، ایران را میدان تاخت و تاز خود کنند. جنگ ها، محاصره ها، تحریک ها، توطئه ها و کین توزی های مربوط به جریان لشکر کشی "اسکندر"، با رنگ و روی دیگری خود را در این رمان آشکار می کنند. نویسنده با این که به شیوه‌ای روان و لحن طبیعی و بی تکلف طنزآمیز سخن می‌گوید، در سراسر این کتاب، افزون بر این که از حمله مستقیم به مقام داریوش و انتقاد صریح از دستگاه وی خودداری کرده، همه القاب احترام‌آمیزی را که درباره شاه به کار می‌رفته، همچنین تمامی رسوم نزاکت‌آمیز درباری را به زبان قلم آورده و ضمن شرح داستان تنها به ذکر وقایع اکتفا کرده است. داستان کتاب از زبان خواجه‌ای ایرانی به نام "باگواس" روایت می‌شود و دربارهٔ زندگی اسکندر مقدونی، خود باگواس و رابطهٔ آن‌هاست. به‌گفتهٔ رنولت، او رویدادهای کتاب خود را از نوشته‌های تاریخ‌نگارانی چون "کورسیوس"، "بطلمیوس" و"آریستوبل" گرفته است .

اطلاعات کتاب

• کتاب The Persian Boy (به فارسی: پسر ایرانی) نوشته ماری رنولت در اکتبر سال 1972 توسط انتشارات Longman در انگلستان و در نوامبر همان سال توسط انتشارات Pantheon Books در آمریکا منتشر شد.

• این کتاب، جلد دوم از مجموعه سه گانه Alexander The Great (به فارسی: اسکندر کبیر) نوشته ماری رنولت است.

• این کتاب با عنوان پسر ایرانی (با ترجمه ابوالقاسم حالت) به فارسی ترجمه شده است.

مجموعه سه گانه اسکندر مقدونی

این مجموعه سه جلدی در قالب رمان به شرح زندگی و فتوحات و حوادث پس از مرگ اسکندر مقدونی می پردازد. منتقدان تصویرپردازی ماری رنولت از شخصیت اسکندر در این مجموعه را بیش از حد رمانتیک و تطهیرشده یافتند. عناوین این سه جلد عبارتند از:

• Fire from Heaven (به فارسی: شعله آسمانی)

• The Persian Boy (به فارسی: پسر ایرانی)

• Funeral Games (به فارسی: مراسم تشییع)

Fire From Heaven، سرگذشت‌ اسکندر جوان‌ را از کودکی‌ تا بیست‌ سالگی‌ یعنی‌ زمانی‌ که‌ بر جای‌ پدر مقتولش‌ شاه‌ فیلیپ‌ نشست‌، روایت‌ می‌کند. The Persian Boy به تسخیر شاهنشاهی هخامنشیان می‌پردازد و Funeral Games به حوادث پس از مرگ اسکندر اختصاص داده شده است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد