دانلود کتاب آخرین هدیه از ژول ورن | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

آخرین هدیه از ژول ورن

دانلود کتاب آخرین هدیه از ژول ورن

  کتاب آخرین هدیه از ژول ورن

 

نام کتاب: آخرین هدیه

نویسنده: ژول ورن

مترجم: قدیر گلکاریان

مجموعه: آثار ژول ورن برای جوانان

انتشارات: عارف، پائیز

سال نشر: ۱۳۷۱

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۳۰ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۷۸ مگابایت

 

خلاصه داستان:

زمان: ۱۸۶۲ میلادی

مکان: نروژ

دوشیزه “هولدا” نوزده ساله به همراه مادرش خانم “هانسن” و برادر بزگترش “ژول” بیست ساله در منطقه “دالِ” نروژ صاحب یک هتل بودند. دال جز محبوبترین و موردپسندترین مناطق برای توریست ها محسوب می شد. تنها محل اقامت توریستها در منطقه دال، هتل کوچک و منظم خانم هانسن بود. در آن هتل تمامی احتیاجات توریستها و مسافران تامین می شد.
ریشه اصلی خانواده هانسن به اجداد انگلیسی اش مربوط می شد. خانه ای که آنها اکنون در آن سکونت داشتند. از پدرِ هولدا، آقای “هارولد هانسن” به ارث مانده بود که او نیز از پدرش به ارث برده بود. بعا از فوت هارولد، خانم هانسن خانه شان را به هتلی مبدل کرده بود. و در آن شرایط تنها دلخوشی و عشق به زندگی را در دو فرزندش ژول و هولدا و داماد تازه واردش اُول خلاصه می دید.
اُول کامپ” یکسال بود که در آبهای “نیوفوندلندِ” آمریکای شمالی مشغول صید ماهی بود تا بتواند پول ازدواج با دخترعمویش هولدا را فراهم کند. او در یکی از روزهای فصل بهار با کشتیِ “ویکن” متعلق به شرکت دریایی “برگن” جهت صید به سوی دریاهای آمریکای شمالی عازم شد و زمانی که به این مسافرت می رفت بیست و دو سال سن داشت. اُول یک روز قبل از حرکتش در کلیسای دال، مراسم نامزدی خود را به پایان برده بود.
بعد از رفتن اُول، تنها وسیله ارتباطی میان او و هولدا نامه بود. اُول در آخر هر نامه خود از موقعیت و کسب ثروت رمزآمیزی صحبت به میان می آورد و به نامزدش در مورد زندگی آینده شان نویدهایی می داد. هولدا و خانم هانسن نیز در آخرین نامه ای که دریافت داشته بودند، به پیشنهاد اُول مجبور شدند این راز را تا بازگشت وی حفظ کنند اما …

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد