دانلود کتاب آدولف هیتلر | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب آدولف هیتلر نوشته پیتر بوروسکی، زندگانی و چگونگی به قدرت رسیدن آدولف هیتلر و سرانجام آن را بررسی کرده و از این رهگذر، تاریخ معاصر آلمان را ارزیابی نموده است. نویسنده اذعان می‌دارد ظهور هیتلر صرفا به دلیل اشتباهات رهبران سیاسی آن دوران و ساده‌انگاری مردم آن زمان بوده است. وی در مقدمه کتاب می‌نویسد:

«سعی خواهیم کرد توضیح دهیم که چه انسان‌هایی بنابه چه دلایلی به هیتلر اعتماد کردند، او را انتخاب کردند، به او پول دادند و به خاطرش جنگیدند و بنابه چه دلایلی کسانی دیگر رنج کشیدند، از طرف او تحت تعقیب قرار گرفتند و بر علیه رهبری او مبارزه کردند. بنابراین داستان ما تنها به هیتلر محدود نمی شود، بلکه هیتلر و آلمانی ها را دربر می گیرد.»

خلاصه کتاب

تصادف عجیبی بود. صد سال پیش به فاصله چند روز، دو مرد پا به عرصه جهان گذاشتند. از هر یک به طریقی در قرن بیستم آثاری به جا ماند. در شانزدهم آوریل 1889، "چارلز چاپلین" در لندن و در بیستم آوریل 1889، "آدولف هیتلر" در براناوآم این. با آنکه بین کمدین اندوهگینِ انگلیسی و دیکتاتور آلمان متولد اطریش، جهانی فاصله بود؛ اما از نظر قیافه بسیار به هم شبیه بودند. در سال 1940 چارلی چاپلین از آن تشابه در فیلمش به نام "دیکتاتور بزرگ" استفاده کرد تا هیتلر را به مسخره بگیرد ...

هنگامیکه ما صحبت کردن هیتلر را می شنویم و می بینیم که چگونه صدایش بلند و بلندتر می شود و هر لحظه دستهایش را وحشیانه تر تکان می دهد، آنگاه در حالیکه سرمان را تکان می دهیم از خود می پرسیم چگونه پدران و پدربزرگان ما گول این فرد را خوردند؟ به هر حال فیلمِ چارلی چاپلین اجازه نیافت در آلمان به نمایش درآید و ظهور هیتلر در آن زمان چندان خنده آور به نظر نمی رسید ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

  1. John David گفت:

    عالیه ، بالاخره بعد از اون همه رمان نوبت یک کتاب زیبا و مفید بود