دانلود کتاب آشنایی با دی. اچ. لارنس | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

ديويد هربرت لارنس معروف به دی. اچ. لارنس، نويسنده، شاعر، نقاش و مقاله نويس بريتانيايي و يکي از معتبرترين چهره‌هاي ادبيات زبان انگليسي است. لارنس در نماياندن غرايز حيواني و همچنين عواطف بشري مهارت ويژه‌اي داشت. شيوه نگارش او ساده و داستان‌هايش عامه پسند است. دي اچ لارنس که در زمره بهترين نويسندگان قرن بيستم به حساب مي‌آيد، بخشي از شهرت و اعتبارش را به دليل نگارش داستان‌هاي بحث برانگيزي که در زمان خودش غير اخلاقي خوانده مي‌شد، به دست آورده‌است. از آثار معروف او مي‌توان رنگين کمان، طاووس سفيد، پسران و عشاق و زنان عاشق را نام برد.

کتاب آشنايي با دي. اچ. لارنس از مجموعه‌ کتاب‌هاي آشنايي با نويسندگان است که به قلم پل استراترن نويسنده و محقق بريتانيايي منتشر شده. اين مجموعه اطلاعاتي درباره تفکرات و زندگي نويسندگاني مثل بکت، بورخس، تولستوي، جيمزجويس ، داستايفسکي و... و تاثيري که آن‌ها بر جهان فرهنگ و ادب گذاشته‌اند، به مخاطبان ارايه مي دهد. اين مجموعه کتاب‌ها در کنار اطلاعات زندگي نامه اي، افکار و عقايد نويسنده را به ويژه در مواجهه با جريان ها و تحولات ادبي و فرهنگي عصرش بازگو و نکته هاي اصلي انديشه ي او را از زبان خود او بيان مي کند. در ضمن پل استراترن به تحليل روحيات و شخصيت نويسندگان هم توجه ويژه اي دارد.

مجموعه آشنایی با نویسندگان نوشته پل استراترن

آشنایی با نویسندگان مجموعه ای است برای آگاهی از اندیشه و زندگی نویسندگان برجسته، و تاثیری که آن ها بر جهان فرهنگ و ادب و چالش آدمی برای درک جایگاه خود در جهان هستی گذاشتند. هر کتاب در کنار اطلاعات زندگی نامه ای، افکار و عقاید نویسنده را به ویژه در مواجهه با جریان ها و تحولات ادبی و فرهنگی عصرش بازگو می کند. کتابهای این مجموعه بدون ورود به حاشیه، به شیوه ای روشن و سرراست، مستند و سنجیده به مهمترین نکته ها می پردازند. اساس کار را بر سادگی و اختصار می گذارند تا طیف هر چه گسترده تری از علاقه مندان بتوانند از آنها بهره بگیرند  چه بسا همین متن مختصر که با لحنی جذاب و زنده ارائه شده، انگیزه ای شود برای پیجویی تیزبینانه ترِ آثار نویسنده و نقدها و پژوهشهای مربوط به آن. هر کتاب علاوه بر مقدمه و موخره ای که موقعیت تاریخی و اجتماعی نویسنده و جایگاه او را در تاریخ ادبیات بازمی نمایاند، شامل گاه شماری است که رخدادهای مهم زندگی و دوران نویسنده را نیز در بر دارد. گزیده ای از مهمترین نوشته ها و آثار نویسنده، نکته های اصلی اندیشه او را از زبان خود او بیان می کنند. پل استراترن مولف این مجموعه، که پیش از این مجموعه ی آشنایی با فیلسوفانِ او با موفقیتی مثال زدنی مواجه شده است، در انتخاب این گزیده ها نیز تسلط خود را نشان داده و بر قطعه های کلیدی و راهگشا انگشت گذاشته است. در شرح احوال و آثار نویسندگان، به تحلیل روحیات و شخصیت آنان بسیار توجه کرده، طوری که خواننده در پایان کتاب احساس می کند نویسنده ی مطرح شده برای او نه فقط یک نام مشهور که شخصیتی آشنا است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد