دانلود کتاب اتروسکان از میکا والتاری | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

اتروسکان از میکا والتاری

دانلود کتاب اتروسکان از میکا والتاری
  کتاب اتروسکان از میکا والتاری

اتروسکان-آخرین رب النوع خاکی

 

نام کتاب: اتروسکان – آخرین رب النوع خاکی

نویسنده: میکا والتاری

مترجم: غلامحسین اعرابی

انتشارات: کوثر

سال نشر: ۱۳۸۱

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۵۶۰ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۹٫۷۹ مگابایت

 

معرفی کتاب

زمان: ۴۸۰ پیش از میلاد

مکان: یونان باستان، ایتالیا (جزیره سیسیل – شهر روم – توسکانی)

دورانِ حکومت “داریوش هخامنشی” است و هنگامه جنگ دریایی ایران و یونان. زمانی که اقوام مختلف یونانی از جنگ با یکدیگر دست می کشند و خود را آماده جنگ با ایران می کنند.”ترمس” از اهالی “افسوس” که در این جنگ در سپاه یونان بوده و معبد “سیباریس” را آتش زده است، برای قضاوت الهی به معبد شهر “دلفی” می آید و خدایان او را بیگناه می دانند. بعد از آن، او سفرهای مختلفی می کند و کارهای خیلی زیادی انجام می دهد، دزد دریایی می شود، در جنگ اسیر می شود و …

 

معرفی کتاب

کتاب اتروسکان آخرین رب النوع خاکی یکی دیگر از رمانهای زیبای تاریخی نوشته میکا والتاری است که حوادث آن در حدود سال ۴۸۰ پیش از میلاد واقع می شوند. این رمان داستانِ تحول روحی و مکاشفه مرد جوانی به نام ترمس را در جریان سفرهایش نقل می کند. سفرهایی پر ماجرا از یونان به جزیره سیسیل و سپس به روم و نهایتا به توسکانی؛ جایی که به نامیرا بودن خود و وظایفی که در آینده به دوش دارد، پی می برد.

والتاری از طریق تحول شخصیت اول داستانش، تاریخ و فلسفه را در هم می آمیزد و مفاهیمی از این دست را ظریف و استادانه، در تار و پود رخدادها گره می زند. در این میان ستایش میکا والتاری از ایرانیان و داریوش هخامنشی، آن هم از زبان ترمس یونانی، به واقع هر خواننده ایرانی را به شوق وامی دارد. کتاب شامل ماجراها و حقایق تاریخی بسیاری است؛ اما چگونگی وارد شدن ترمس به این ماجراها کاملا تخیلی و ساخته ذهن نویسنده است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب اتروسکان آخرین رب النوع خاکی، ترجمه ای است از کتاب Turms Kuolematon (به فارسی: ترمس نامیرا) نوشته Mika Waltari، نویسنده معروف فنلاندی که نخستین بار در سال ۱۹۵۵ میلادی در فنلاند منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. saeid گفت:

  بطور کلی سایت شما قابلیت ها و ویژگی های منحصربفردی دارد که هر چه پیش میرود مرا بیشتر مجذوب خود میکند.
  یک تقاضایی دارم مبنی براینکه اگر ممکن است کتب تاریخی مهم و معتبر و مستند از ایران و اسلام و جهان و با نگارش مورخین و نویسندگان شناخته شده و مشتقات اینها بارگزاری نمائید.
  در ضمن دسته بندی اینها را هم اگر از یکدیگر تفکیک کنید کارتان کارستان خواهد بود مثلا کتب تاریخی مربوط به اسلام همگی در یک طبقه و دسته قرا بگیرند؛ کتب تاریخ باستان در یک دسته و گروه و الخ.
  همانگونه که در صفحه اصلی در سمت راست طبقات را مشخص نموده اید کتب تاریخی را هم در ذیل آنها با این دسته بندی که خدمتتان عرض کردم جداگانه قرار دهید تا وقتی که کسی میخواهد مثلا کتب مربوط به تاریخ اسلام را دریافت کند همگی در یک رسته و یکجا در اختیارکاربران قرار گیرد و این موضوعی است که تقریبا در اکثر سایت ها قابل رویت نیست و امیدوارم اگر برایتان مقدرو باشد شما طلیغه دار این نظم و نظام در حوزه دسته بندی دقیق باشید.
  پیشنهاد این حقیر این است؛
  کتب تاریخی:
  تاریخ باستان
  تاریخ اسلام
  تاریخ اروپا
  تاریخ ایران
  تاریخ جهان
  تاریخ معاصر
  و …
  که درباره سایر کتب هم میشود چنین کرد.
  یعنی یک کتابخانه مجهز با دسترسی آسان و کاملا منظم.
  به هرحال از زحمات و خلاقیت و حسن انتخاب شما بسیار سپاسگزارم.

  • ممنون از شما دوست عزیز. آنچه گفتید دقیقا برنامه آینده ما هست. دسته بندیهای (همان قفسه های گوشه سایت) تفکیک شده و دقیق کتب تاریخی ایران، روم، یونان، پیش از اسلام، بعد از اسلام، معاصر و … کتب ریاضیات در دسته های جبر، هندسه، مثلثات و … و کتب دیگر به همین ترتیب. تا جایی که امکان باشد قفسه ها تفکیک خواهند شد. در باب قرار دادن کتب معتبر برنامه هایی است که به صورت هفتگی مجموعه کتب معتبر و نویسندگان معروف هر دسته رو کامل کنیم به صورت دو زبانه. مثلا یک هفته مجموعه تاریخ تمدن از ویل دورانت یا مجموعه تاریخ ابن اثیر و ابن خلدون. هفته دیگر کتابهای الکساندر دوما و …