دانلود کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

ارتباط با ارواح از آلان کاردک

دانلود کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک  
  کتاب ارتباط با ارواح از آلان کاردک

ارتباط با ارواح

نام کتاب: ارتباط با ارواح

نویسنده: آلان کاردک

مترجم: حسن سعد

انتشارات: عطائی

سال نشر: ۱۳۶۶

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۵۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۳٫۸۵ مگابایت

 

مقدمه

تاریخچه علم ارتباط با ارواح:

حضرت موسى (عليه السلام) علم احضار ارواح را ممنوع كرد، لكن “شاعول” نافرمانى كرد و توسط شخصى روح “شمويل” را احضار كرد و هم چنين “رومن ها” ارواح اجداد خود را احضار مى كردند؛ “يونانى ها” نيز در احضار ارواح دستى داشتند. “كاهنين” مصر و “لاماهاى” تبّت، و “مغ هاى” ايران و “براهمه ى” هند از ديرباز علم احضار ارواح را مى دانستند. در قرون وسطا، احضار، اولين بار توسط دختران “ميس فوكس” آلمانى در سال ۱۸۴۸ انجام گرفت و كسى كه آن را جزء علم مثبت قرار داد “آلان كاردك” بود كه بعد از ده سال تلاش، كتاب ارواح را چاپ كرد و بعد از او “ويليام كردك” و “گابريل”، پيشرفت شگفت انگيزى در اين دانش به وجود آوردند.

در سال ۱۸۶۹، يعنى ۲۲ سال پس از ظهور علم ارتباط با ارواح، در غرب يك هئيت ۳۳ نفرى از دانشمندان، روحانيون و … از طرف انجمن زبان شناسان انگلستان مأموريت يافتند تا به اين مسأله رسيدگى كنند، بعد از يك سال و نيم بررسى و آزمايش، رأى خود را مبنى بر تصديق اصول رابطه با ارواح به انجمن مزبور تسليم كردند. از نظر دينى، ارتباط با ارواح از سال ها پيش در منابع اسلامى مطرح بوده و گاهى بعضى ائمه ى طاهرين (عليهم السلام) در بيدارى با ارواح گذشتگان مرتبط شده و با آنان سخن گفته اند.

 

معرفی کتاب

کتاب ارتباط با ارواح نوشته آلان کاردک معروفترین محقق روانپژوه فرانسوی است. این کتاب دومین کتاب از پنج کتاب اساسی او در حوزه اسپریتیسم (روح شناسی) است. کاردک را باید پرچمدار روانپژوهی نوین و گردآورنده قواعد و اصول این مبحث اخلاقی و علمی دانست. او علاوه بر درجه دکترای پزشکی، در رشته های تعلیم و تربیت و زبان شناسی هم مقامی شاخص کسب نموده است. در چند انجمن علمی از جمله در فرهنگستان سلطنتی (آراس) عضویت داشته و مباحث فیزیولوژی و هیئت شناسی و فیزیک و شیمی را تدریس کرده است. آلان کاردک در دوران جوانی، هنگامی که فقط نوزده سال داشت. به طور جدی به مطالعه پدیده های مغناطیسی (مانیه تیسم) پرداخت و طولی نکشید که به دنبال یک سلسله تحقیقات عمیق درباره پدیده های  شگرف روحی، بالاخره ناگزیر گردید اذعان آورد که آدمی بعد از مرگ جسمانی کماکان به موجودیت خود ادامه می دهد و احیانا ممکن است از طریق (مدیوم ها) بازماندگان زمینی ارتباط پیدا کند. همین که آلان کارداک نسبت به واقعیت پدیده های روحی اطمینان یافت، به یک سلسله آزمایش ها و ارتباط های پیاپی و طولانی دست زد. وی در این پژوهش چندان پشتکار و شایستگی نشان داد که تدوین راهنمایی های علمی در باب روانپژوهشی از جانب ارواح عالی به او واگذار گردید.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب ارتباط با ارواح ترجمه ای است از کتاب Le Livre des Médiums (به فارسی: کتاب مدیوم ها) که در سال ۱۸۶۱ در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. محمد گفت:

  سلام، هیچوقت سراغ ارتباط با ارواح نرید …
  اولا که اونها ارواح نیستم، بلکه جن هستن
  ثانیا با این کار شما پای من ها رو تو زندگی خودتون باز می کنید که عاقبتش خیلی خوفناک و خطرناکه

  هیچوقت سراغشون نرید …

 2. محمد گفت:

  سلام، هیچوقت سراغ ارتباط با ارواح نرید …
  اولا که اونها ارواح نیستم، بلکه جن هستن
  ثانیا با این کار شما پای من ها رو تو زندگی خودتون باز می کنید که عاقبتش خیلی خوفناک و خطرناکه

  هیچوقت سراغشون نرید ….

 3. فاضل کنعانی گفت:

  با سلام خدمت شما عزیزِ بزرگوار میخواستم بدونم کتابِ آنسویِ جسد ، نوشته یِ آلن کاردک رو چرا تو آرشیوتون ندارید و از کجا میشه به نسخه یِ اینترنتیِ این کتابِ پر مُحتوا و جذابوُ زیبا دست پیدا کرد !؟
  ممنونم از همه یِ شما عزیزان
  بر قرار باشیدوُ سبز