دانلود کتاب از سید ضیاء تا بختیار | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب نامدار از سید ضیاء تا بختیار نوشته مسعود بهنود مروری است بر رویداهای سوم اسفند ۱۲۹۹ تا بیست و دو بهمن ۱۳۵۷ و دولت هایی که در این بازه زمانی بر سر کار آمدند. کتاب با پرداختن به حوادثی که منجر به کودتای سوم اسفند و به صدارت رسیدن سید ضیاء طباطبایی و همچنین اوج گرفتن قدرت رضاخان قزاق آغاز می‌شود. در ادامه به قدرت رسیدن رضاخان، جنگ جهانی دوم، آغاز سلطنت محمدرضا پهلوی، کودتای ۲۸ مرداد و دوران پس از کودتا تا انقلاب اسلامی ایران را بررسی می‌کند. نویسنده در این کتاب سعی نموده علاوه بر بیان شرایط سیاسی و اقتصادی ایران و جامعه جهانی با توجه به علاقه قلبی خود، گهگاه گریزی به حوادث ادبی و هنری این دوران نیز زده باشد.

این کتاب به نظر نسخه کاملی از رویداهای تاریخ معاصر ایران در بازهٔ زمانی مذکور است که بارها به عنوان منبع در نوشته‌های محققین دیگر تاریخ معاصر مورد استناد قرار گرفته که می‌توان از کتاب از رضاشاه تا محمدرضا پهلوی نوشته دکتر هوشنگ عامری نام برد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد