دانلود کتاب اساطیر یونان از راجر لنسلین گرین | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

اساطیر یونان از راجر لنسلین گرین

دانلود کتاب اساطیر یونان از راجر لنسلین گرین
 کتاب اساطیر یونان از راجر لنسلین گرین

 اساطیر یونان

نام کتاب: اساطیر یونان

نویسنده: راجر لنسلین گرین

مترجم: عباس آقاجانی

انتشارات: سروش

سال نشر: ۱۳۹۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۲۶ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۷٫۳ مگابایت

 

معرفی کتاب

راجر لنسلین گرین افسانه‌هاي يوناني را به همان صورتي كه يوناني‌ها مدنظر دارند، به شيوه دوران قهرمانان، گردهم آورده و كنار هم قرار داده است. ترتيب زماني رويدادهاي مربوط به خاندان بزرگ جاودانان در اين روايت، سامان‌مندتر و مقبول‌تر از اغلب روايت‌هاي درهم ريخته معروف گذشته است.

در اين كتاب هر قصه از دل قصه ديگر جوانه مي‌زند و رشد مي‌كند. اين كتاب، از نخستين بامداد جهان، زماني كه ساتورهاي وحشي كوشيدند بر اولين شعله در آركاديا بوسه زنند، آغاز مي‌شود و در فضاي جانداري از سرزمين زيباي يونان و حوزه‌ درياي اژه، كه مؤلف آن را به خوبي مي‌شناسد، به روايت افسانه‌هاي يونان مي‌پردازد. اين كتاب با ظهور جاودانان آغاز مي‌شود: افروديت، ارس، هفائيستوس، آتنا، آرتميس و … هرمس و آپولون، سرگذشت پرومتئوس، زئوس، توفون، ماجراهاي ديونوسوس، پرسئوس گرگن كش، هراكلس، آدميتوس و تسيوس از ديگر الهگان و خدايان يونان باستان هستند كه با روايت نوي مؤلف براي خواننده، معرفي مي‌شوند.

در گذشته، جريان‌هاي گوناگون هستي با تحليل‌هاي متنوعي تصوير مي‌شد. به عنوان مثال جريان آفرينش به صورت يك سلسله ازدواج و تولد بود. مثلاً ازدواج اورانوس (آسمان) و گايا (زمين) كه ثمره‌اش اوكئانوس (اقيانوس) بود كه به نوبه خود پدر رودها و درياچه‌ها به حساب مي‌آمد. اين افسانه‌هاي معنادار و غالباً نامعقول آنقدر براي يونانيان جاذبه‌ داشت كه از دل آن خدايان و الهگان خود را مي‌آفريدند.

اين كتاب را عباس آقاجاني به فارسي برگردانده است. او معتقد است كسي كه ادبيات، هنر، تاريخ تمدن و فلسفه غرب مي‌خواند، بدون مطالعه افسانه‌هاي قديم يونان، راه‌ به جايي نمي‌برد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید