دانلود کتاب اسطوره های اسکاندیناوی | لی لی بوک % دانلود کتاب اسطوره های اسکاندیناوی


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

اسطوره های اسکاندیناوی

نام کتاب : اسطوره های ملل ۳ – اسطوره های اسکاندیناوی

نویسنده : ر. ی. پیج

مترجم : عباس مخبر

مجموعه : اسطوره های ملل

انتشارات : مرکز

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : ۱۹٫۵MB

صفحات : ۱۱۴

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

افسانه‌هايی گيرا و دلنشين، و گاه ترساننده از خدايان و الاهگان، پهلوانان و زنان قهرمان، هيولاها و غولان، که از اسکانديناویِ پيش از مسيحيت بر جا مانده است. اسطوره‌های مردمان شمالي (نورس‌ها) که در آن زمان هنوز قادر به نوشتن نبودند، سينه به سينه نقل شد و بعدها صورت مکتوب گرفت.

در کتابِ اسطوره های اسکاندیناوی، نوشته ر. ی. پیج (ریموند یان پیج)، مهمترين داستان‌هايی که به نظم يا به نثر درباره‌ی چهره‌های اساطيری اين سرزمين پرداخته شده، نقل و نشان داده مي‌شود اين اسطوره‌ها و روايت‌ها تا چه حد پر رمز و راز، متنوع، پيچيده و گاه ناسازگارند. با اين همه، از طريق همين‌ها است که دانسته‌ايم شماليان از آفرينش بشريت، از پديده‌های طبيعت، و از فرجام نهايي جهان چه تصوری داشته‌اند. اين کتاب جزو مجموعه‌ اسطوره‌های ملل است که هر يک از کتاب‌های آن گزارشی جامع و فشرده و خواندنی از اهم اسطوره‌های يکی از ملل و اقوام گوناگون را دربردارد.

اطلاعات کتاب

• کتاب اسطوره های اسکاندیناوی ترجمه ای است از کتاب Norse Myths (به فارسی: اسطوره های اسکاندیناوی)، نوشته پروفسور R. I. Page (استاد آنگلوساکسون در دانشگاه کمبریج) که در سال 1990 توسط انتشارات موزه بریتانیا (British Museum) و دانشگاه تگزاس (Texas University)، مشترکاً منتشر شد.

مجموعه اسطوره های ملل انتشارات مرکز

مجموعه اسطوره های ملل که این کتاب هم جزء آن است، ترجمه مجموعه کتاب های گذشته افسانه ای است که موزه بریتانیا و دانشگاه تگزاس آن را مشترکاً منتشر کرده اند و شامل کتاب هایی "کم حجم" و "پر محتوا" است که مهم ترین داستان های اساطیری اقوام و ملل مختلف جهان را بازگو می کنند.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد