دانلود کتاب اس اس گارد آهنین هیتلر | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

اس اس گارد آهنین هیتلر

دانلود کتاب اس اس گارد آهنین هیتلر
  کتاب اس اس گارد آهنین هیتلر

S S

نام کتاب: اس اس گارد آهنین هیتلر

نویسنده: گروه ویراستاران تایم-لایف

مترجم: رضا جولایی

انتشارات: جویا

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۳۰ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲۲٫۳ مگابایت

 

معرفی کتاب

هنگامی که حزب نازی به قدرت نزدیک می‌شد، هیتلر، که برای خود نقشی الهی در سازمان‌دهی سرنوشت ملت آلمان قائل بود، احساس کرد که به نیرویی وفادار و مطمئن نیاز دارد تا نقش بازوی آهنین او را در سرکوب مخالفان ایفا کند؛ از این رو به هاینریش هیلمر، مرید وفادار و جاه‌طلب خود دستور تشکیل سازمانی داد که ورای قانون باشد؛ حتی قانونی که هیتلر واضع آن بود.

هاینریش هیملر مردی منضبط، تودار و آرام بود که در شرایط دیگر می‌توانست به معلم مدرسه یا موسیقی‌دانی معمولی مبدل شود. اما اوضاع احوال اجتماعی و زمینه های تربیتی او باعث شد بعضی از جنبه های دیگر شخصیتی‌اش مجال بروز پیدا کند و در ابراز وفاداری خود به پیشوا، با کمک معاون خود رینهارد هایدریش که جاه‌طلب‌تر و بی‌رحم‌تر از او بود سازمانی جهنمی به نام اس.اس را پایه گذاری کرد که در وحشیگری و خشونت از هیچ جنایتی رویگردان نبود. هیتلر بعد از سرکوبی مخالفان داخلی، از اس.اس برای سرکوب اقوام ملت‌های دیگر استفاده برد و چنین بود که در تاریخ از این سازمان و اعضای آن به نیروهای اهریمنی یاد می‌شود.
در کتاب حاضر، در روایتی داستانی ـ تاریخی، همراه با تصاویر مرتبط، ضمن بیان سرگذشت نامه‌ای مختصر از هاینریش هیملر، نحوه تشکیل سازمان اس.اس و نقش آن در حکومت نازی بررسی شده است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. John David گفت:

    کتاب بسیار زیبا و مفیدی بود از اینکه این کتاب را در سایت قرار دادید بسیار خوشحال شدم

  2. John David گفت:

    در تمام تارنامه های فارسی سایت شما غنی ترین مطالب را درباره ی تاریخ جنگ جهانی دوم دارا می باشد . خواندن این کتاب ها می تواند حقیقت مرام ناسیونالیست سوسیالیست نازی ( سوسیالیست ملی گرا ) را آشکار کند .