دانلود کتاب الفبای فلسفه از نایجل واربرتون | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

الفبای فلسفه از نایجل واربرتون

دانلود کتاب الفبای فلسفه از نایجل واربرتون
  کتاب الفبای فلسفه از نایجل واربرتون

الفبای فلسفه

نام کتاب: الفبای فلسفه

نویسنده: نایجل واربرتون

مترجم: مسعود علیا

انتشارات: ققنوس

سال نشر: ۱۳۸۳

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۴۸ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۸٫۹۴ مگابایت

 

بخشی از کتاب

فلسفه چیست؟

این پرسشی است که از حیث دشواری انگشت‌نماست. یکی از ساده‌ترین جواب‌هایی که می‌توان به این پرسش داد این است که بگوییم فلسفه همان مشغله فلاسفه است، و بعد اشاره کنیم به نوشته‌های افلاطون، ارسطو، دکارت، هیوم، کانت، راسل، ویتگنشتاین، سارتر و سایر فلاسفه نامدار. ولی اگر تازه قدم به وادی فلسفه گذاشته باشید، بعید است که این جواب چندان به کارتان بیاید، زیرا احتمالا مطلبی از این نویسندگان نخوانده‌اید. حتی اگر نوشته‌ای از ایشان مطالعه کرده باشید، چه بسا باز هم دشوار بتوان گفت که وجه اشتراک آن‌ها چیست – البته اگر به واقع ویژگی مرتبطی در کار باشد که ایشان جملگی آن را به اشتراک داشته باشند. جواب دیگری که می‌توان برای این پرسش تدارک دید این است که خاطر نشان کنیم که ریشه فلسفه واژه‌ای یونانی است به معنای “دوستداری حکمت”. اما این جواب در قیاس با این که بگوییم فلسفه همان مشغله فلاسفه است ابهام بیش‌تری دارد و حتی کم‌تر مفید می‌افتد. پس لازم است پاره‌ای آرای بسیار کلی را در باب این که فلسفه چگونه چیزی است عرضه بداریم …

 

معرفی کتاب

مسئلۀ وجود خداوند یکی از سرفصل‌های مهم کاوش‌های فلسفی است و در تاریخ پرفراز و فرود فلسفه مباحث فراوانی در این زمینه درگرفته است. بسیاری از فلاسفه، با تکیه بر مبادی فکری خویش، دلایلی در اثبات وجود خداوند اقامه کرده‌اند و بدین قرار مجموعه‌ای از دلایل گوناگون در این باره فراهم آمده است. در این میان، از آن‌جا که پرسشگری و نقد در سرشت تفکر فلسفی است، فلاسفه متعلق به مشرب‌های فکری مختلف در این دلایل مناقشه کرده‌اند و قوت‌ها و ضعف‌های آن‌ها را از دید خویش نشان داده‌اند. حاصل این سنجشگری‌های گاه این بوده است که فلاسفه قائل به وجود پروردگار در بیان دلایل خویش دقت بیش‌تری ورزند و تقریرهای خردپسندتری از آن‌ها به دست دهند و از این رهگذر، اعتقاد به وجود خداوند را بر پایه‌های استوارتری بنشانند. این تنها یکی از ثمرات آن قبیل بحث‌ها و مناقشه‌هاست.

کتاب الفبای فلسفه نوشته نایجل واربرتون، نویسنده انگلیسی که در شمار پرفروش ترین کتاب های فلسفه قرار گرفته است و از بهترین منابع برای آموزش اولیه و عمیق فلسفه می باشد، خواننده را با ظرافت و قدم به قدم، با وادی فلسفه آشنا می سازد. نایجل واربرتون که از اساتید برجسته فلسفه در دانشگاه آکسفورد است، در هر فصل به یکی از حوزه های مهم فلسفه می پردازد و از محاسن بزرگش پدید آوردن فرهنگ نقد و تفکر نقّاد در ذهن خواننده است؛ چرا که هر مکتبی را معرفی می کند پس از آن به نقد و موشکافی آن می پردازد و آرا و مضامین اساسی در آن حوزه را شرح و بررسی می کند. مسائلی از قبیل: آیا می توانید وجود خداوند را به اثبات برسانید؟ چگونه در گستره ی اخلاق ، درست را از نادرست تشخیص می دهیم؟ آیا باید گاهی از قانون سرپیچی کنیم!؟ آیا جهان واقعا به همان صورتی است که تصور می کنید؟ آیا می دانید که راه و رسم علم چگونه است؟ فلسفه علم چیست؟ آیا ذهن یا روح شما از بدنتان جداست؟ آیا می توانید هنر را تعریف کنید ؟ زیبایی را چطور؟

در این كتاب مولف در پیشگفتار به بررسی فلسفه و تاریخ آن، اهمیت و حدود و ثغور فلسفه می پردازد. سپس كتاب كه در هفت فصل تدوین شده که عناوین آن عبارتند از:

خدا

حسن و قبح

سیاست

جهان خارج

علم

ذهن

• هنر

 

اطلاعات کتاب

کتاب الفبای فلسفه ترجمه ای است از کتاب Philosophy The Basics (به فارسی: اصول پایه فلسفه) که توسط انتشارات Routledge در انگلستان منتشر شد.

 

امکان دانلود وجود ندارد

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. shevre گفت:

    متاسفانه در هنگام دانلود سرور error میده

  2. محمد گفت:

    سلام سپاسگزارم از سایت خوبتون و اینکه کتاب هارو خیلی راحت برای دانلود دوستان قرار دادید. موفق و موید باشید