دانلود کتاب انگشت اتهام از آگاتا کریستی | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

انگشت اتهام از آگاتا کریستی

دانلود کتاب انگشت اتهام از آگاتا کریستی
 کتاب انگشت اتهام از آگاتا کریستی


 

نام کتاب: انگشت اتهام

نویسنده: آگاتا کریستی

مترجم: بهزاد منتظری

مجموعه: خانم مارپل

انتشارات: سبزان

سال نشر: ۱۳۸۷

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۶۷ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۵۷ مگابایت

 

بخشی از کتاب

بارها یاد آن روز صبح افتاده‌ام که اولین نامه آن ناشناس را دریافت کردم. وقت صبحانه بود که نامه رسید، آن را با تنبلی، مثل وقتی که زمان کند پیش می‌رود و باید هر کاری را تا آنجا که می‌شود کش داد، پشت‌ و‌ رو کردم، دیدم نامه ای محلی است و نشانی من روی آن تایپ شده. دو نامه دیگر هم داشتم که مهر اداره پست لندن را داشت، ولی اول این نامه را باز کردم، چون آن دو تای دیگر معلوم بود که یکی صورتحساب است و دیگری به خط یکی از خویشاوندانم که حوصله‌اش را نداشتم …

 

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: انگلستان (شهر لندن)

به نظر می‌رسید که روستای آرامِ “لیمستوک” محل مناسبی برای آرامشِ “جری بورتونِ” تحت مراقبت و خواهرش “جووانا” بعد از تصادف باشد. اما خبر نامه‌ای آغشته به سم در میان مردم پخش شد که رابطه نامشروع بین “جری” و “جووانا” را بر ملا می‌ساخت، شوک آورتر اینکه این نامه کریه در سرتاسر روستا می‌چرخید. وقتی خودکشی صورت گرفت، روستا در شوک عمیقی فرو رفت. چندی بعد شخصی را برای تحقیق به روستا فرستادند که کشیش، دکتر و خدمتکاران را در معرض اتهام قرار داد، میهمان خانه کشیش کسی نبود به جز دوشیزه ترشیده، کارآگاه “جین مارپل” …

 

معرفی کتاب

رمان انگشت اتهام نوشته آگاتا کریستی جلد چهارم از مجموعه کارآگاهی خانم مارپل می باشد. داستانِ کتاب، در موردِ خانواده “بارتون” است که برای رسیدن به آرامش، از لندن به روستایی کوچک و آرام پناه می برند؛ اما به زودی متوجه می شوند که در این روستای کوچک بیش از لندن تشویش و نگرانی به آن ها می رسد. ماجرا وقتی شروع می شود که شخص ناشناسی اقدام به فرستادن نامه های آزار دهنده به اهالی روستا می کند و در آن، روستاییان را تهدید به افشای رازهای زندگیشان نزد دیگران می کند و به آن ها افترا های بیهوده می زند. ماجرا وقتی پیچیده تر می شود که یکی از ساکنان روستا، بر اثر دریافت یکی از همین نامه ها دست به خودکشی می زند.

عنوان اصلی کتاب The Moving Finger است که ترجمه تحت اللفظی آن یعنی انگشت متحرک که در انگلیسی اصطلاح رایجی است برگرفته از یک رباعی خیام با ترجمه ادوارد فیتزجرالد و غرض از آن در اصل قلم سرنوشت است و خود فیتزجرالد آنرا با اشاره به آیاتی از کتاب مقدس معادل رفته قلم در شعر خیام آورده است:

 

از رفته قلم هیچ دگرگون نشود           وز خوردن غم به جز جگر خون نشود

گر در همه عمر خویش خونابه خوری          یک قطره از آن که هست افزون نشود

این عنوان در کتاب به دو صورت مجازی و عینی نشان داده شده است. یکی اینکه شخص ناشناسی، نامه های آزار دهنده ای را به اهالی یک روستا می فرستد و در آن نامه ها، آنها را تهدید به افشای رازهایشان می کند (اشاره به معنای مجازی: قلم سرنوشت) و دیگر اینکه این شخص برای شناسایی نشدن خود از روی اثر انگشت توسط پلیس، فقط از یک انگشتِ خود (اشاره به معنای عینی: انگشت متحرک) برای نوشتن نامه ها استفاده می کند!

 

اطلاعات کتاب

• کتاب انگشت اتهام، ترجمه اثری است با نام The Moving Finger (به فارسی: انگشت متحرک) نوشته خانم آگاتا کریستی، بانوی سرشناس و پیشگام ادبیات پلیسی جهان که نخستین بار در ژوئیه ۱۹۴۲ توسط انتشارات Dodd, Mead and Company در آمریکا و در ژوئن ۱۹۴۳ توسط انتشارات Collins Crime Club در انگلستان منتشر شد.

• ترجمه های فارسی:

دست پنهان: انتشارات هرمس – ترجمه مجتبی عبدالله نژاد

انگشت اتهام: انتشارات سبزان – ترجمه بهزاد منتظری

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. ساسان گفت:

    سلام
    میشه لطف کنید و کتاب همه می میرند، اثر سیمون دوبوار و مبارزات فلسفی در اتحاد شوروی اثر رنه زاپاتا رو در سایت قرار بدهید. ممنون می شوم.