دانلود کتاب ایران عصر صفوی از راجر سیوری | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

ایران عصر صفوی از راجر سیوری

دانلود کتاب ایران عصر صفوی از راجر سیوری
  کتاب ایران عصر صفوی از راجر سیوری

%d8%b1%d8%a7%d8%ac%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%b9%d8%b5%d8%b1-%d8%b5%d9%81%d9%88%db%8c

 

نام کتاب: ایران عصر صفوی

نویسنده: راجر سیوری

مترجم: کامبیز عزیزی

انتشارات: مرکز

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۰۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۶٫۵۱ مگابایت

 

معرفی کتاب

هدف راجر سیوری در كتاب حاضر، بررسی كلی تاریخ عصر صفویه است كه در عین حال سعی دارد روند حاكم بر حوادث و جامعه عصر صفوی، همچنین علل ظهور و سقوط این سلسله را ارزیابی كند. دیدگاه اصلی سیوری درباره صفویه این است كه قدرت‌یابی صفویه در ایران حاصل سال‌ها تدارك صبورانه ایدئولوژیك از سوی تشكیلات صفویه بوده است.

در فصل نخست كتاب از منشا و خاستگاه و اجداد صفویان تا تاسیس دولت صفوی سخن گفته شده است. فصل دوم تحت عنوان دین سالاری به بررسی دوران سلطنت شاه اسماعیل اول، موسس سلسله صفوی اختصاص دارد. در فصل سوم كه اختلافات داخلی و دشمنان خارجی نام گرفته، تاریخ دولت صفوی از ۹۳۰ تا ۹۹۶ هجری بررسی و ارزیابی شده است. در فصل چهارم با امپراطوری صفویه در اوج قدرت در دوران سلطنت شاه عباس كبیر آشنا می‌شویم و در فصل پنجم روابط ایران با غرب در دوران صفویه را می‌خوانیم. شكوفایی هنر در دوران صفویه موضوع فصل ششم است و در فصل هفتم سیمای اصفهان تا زمان شاه عباس ترسیم شده است . تشریح و تبیین ساختار اجتماعی و اقتصادی دولت صفوی مقوله‌ای است كه در فصل هشتم آمده است و در فصل نهم حیات فكری دوران صفوی بررسی شده است . آخرین فصل كتاب به تحلیل علل و زمینه‌ها و چگونگی زوال و سقوط صفویان اختصاص یافته است. صفحات پایانی كتاب مربوط به یادداشت‌های مولف و فهرست راهنما است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. فاطمه گفت:

    تشكر اؤ همکاری شما ممنونم

  2. فاطمه گفت:

    می توانم این کتاب ها را دانلود کنم تشکر از همکاری شما.