دانلود کتاب باستان نامه | لی لی بوک رمان و داستان دانلود کتاب باستان نامه


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب باستان نامه نوشته زنده یاد علیمحمد فره وشی، شرح زندگی کوروش و داریوش هخامنشی در قالب داستان است. اثر حاضر، با هدف آشنایی مخاطب با اخلاق، احوال و رفتار نیاکان باستانی تدوین شده است. نگارنده در این کتاب مهم‌ترین اتّفاق‌های تاریخی زمان کوروش و داریوش را شرح داده و در این راستا، از روایات مورخین غربی، سنگ‌نوشته‌های ایرانی و الواحی که به تازگی از حفّاری‌های شوش، بابل و تخت جمشید به دست آمده، استفاده کرده است. وی همچنین، تلاش کرده تا ضمن معرفی دو تن از بزرگ‌ترین پادشاهان هخامنشی و ذکر خدمات آن‌ها در گسترش و آبادانی کشور، آداب و رسوم ایرانیان باستان را هم شرح دهد. مشخّصة کتاب، پرداختن به برجسته‌ترین نکات تاریخی دوره‌های مذکور و متمایز نمودن قسمت‌های تاریخی از افسانه‌ای در متن کتاب است.

خلاصه کتاب

زمان: 600 پیش از میلاد

مکان: ایران

تقریبا در ششصد سال قبل از میلاد مسیح در روز مهرایزد از ماه اردیبهشت، در بیرون شهر "اکباتان" پایتخت کشور ماد، برای روز تولد پادشاه آن زمان که موسوم به "آزی دهاک" بود جشن بسیار باشکوهی به رسم آن عصر، ترتیب داده بودند. در این جشن، پادشاه و شاهزادگان و امرا و ارکان دولت همه باید حضور داشته باشند. به عموم ملت ماد هم اجازه داده شده بود که هرکس خواستار است می تواند از برای تماشا بدانجا بیاید ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد