دانلود کتاب بت شکنی در عصر داریوش از میکا والتاری | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

بت شکنی در عصر داریوش از میکا والتاری

دانلود کتاب بت شکنی در عصر داریوش از میکا والتاری
  کتاب بت شکنی در عصر داریوش از میکا والتاری

%d8%a8%d8%aa-%d8%b4%da%a9%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b9%d8%b5%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%88%d8%b4

 

نام کتاب: بت شکنی در عصر داریوش

نویسنده: میکا والتاری

مترجم: افشین مویدی

انتشارات: راستی نو

سال نشر: ۱۳۸۵

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۶۸ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۶٫۱۶ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۴۸۰ پیش از میلاد

مکان: یونان باستان

دوران حکومت “داریوش هخامنشی” است و هنگامه جنگ دریایی ایران و یونان. زمانی که اقوام مختلف یونانی از جنگ با یکدیگر دست می کشند و خود را آماده جنگ با ایران می کنند.”ترمس” از اهالی “افسوس” که در این جنگ در سپاه یونان بوده و معبد “سیباریس” را آتش زده است، برای قضاوت الهی به معبد شهر “دلفی” می آید و خدایان او را بیگناه می دانند. بعد از آن، او سفرهای مختلفی می کند و کارهای خیلی زیادی انجام می دهد، دزد دریایی می شود، در جنگ اسیر می شود و …

 

معرفی کتاب

کتاب بت شکنی در عصر داریوش یکی دیگر از رمانهای زیبای تاریخی نوشته میکا والتاری است که حوادث آن در حدود سال ۴۸۰ پیش از میلاد واقع می شوند. این رمان داستانِ تحول روحی و مکاشفه مرد جوانی به نام “ترمس” را در جریان سفرهایش نقل می کند. سفرهایی پر ماجرا از یونان به سیسیلی و سپس به روم و نهایتا به توسکانی؛ جایی که به نامیرا بودن خود و وظایفی که در آینده به دوش دارد، پی می برد.

والتاری از طریق تحول شخصیت اول داستانش، تاریخ و فلسفه را در هم می آمیزد و مفاهیمی از این دست را ظریف و استادانه، در تار و پود رخدادها گره می زند. در این میان ستایش میکا والتاری از ایرانیان و داریوش هخامنشی، آن هم از زبان ترمس یونانی، به واقع هر خواننده ایرانی را به شوق وامی دارد. کتاب شامل ماجراها و حقایق تاریخی بسیاری است؛ اما چگونگی وارد شدن ترمس به این ماجراها کاملا تخیلی و ساخته ذهن نویسنده است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب بت شکنی در عصر داریوش، ترجمه ای است از کتاب Turms Kuolematon (به فارسی: ترمس نامیرا) نوشته Mika Waltari، نویسنده معروف فنلاندی که نخستین بار در سال ۱۹۵۵ میلادی در فنلاند منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد