دانلود کتاب برادران ماجراجو | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برادران ماجراجو

نام کتاب : برادران ماجراجو  (عیدانه نوستالژیک لی لی بوک)

نویسنده : ژول ورن

مترجم : حکیمه عظیمی

انتشارات : علمی

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : ۱٫۹۱MB

صفحات : ۱۲۶

معرفی کتاب

 

naghshe baradarane majaraju

برادران ماجراجو یکی دیگر از رمانهای ماجراجویانه ژول ورن، نویسنده مشهور فرانسوی است که در آن آبهای اقیانوس آرام و جزایر آن را بار دیگر بستر حوادث خود قرار می دهد و با اطلاعات جغرافیایی دقیق، خواننده را در سفری پرماجرا از شهر داندین (واقع در نیوزیلند) تا هوبارت تاون (واقع در ایالتِ تاسمانیِ استرالیا) قدم به قدم همراهی می کند. حوادث کتاب که در بخش هایی بر محور یک جنایت پیش می روند در آخر با استفاده از یک نکته علمی زیبا قاتلین را به دام می اندازد:

«هر انسانی در هنگام مردن اگر چشمانش باز باشد، آخرین صحنه ای را که شاهد باشد، همان صحنه در عدسی دیدگانش ثابت می ماند ...»

خلاصه کتاب

زمان: 1885 میلادی

مکان: نیوزیلند، استرالیا

کشتیِ "جیمز کوک" با دو بادبان و ظرفیت 250 تن، حدود ده سال بود که در آبهای غربی اقیانوس اطلس، استرالیا، نیوزیلند، هند و خاور دور به فعالیتهای تجاری و حمل بار و محمولات بازرگانی مشغول بود. از این راه درآمد سرشاری نصیب ناخدای کوشا و صاحب کشتی می شد و به خاطر اینکه در طول ایام فعالیتهایش حتی یکبار هم اقدام به کار قاچاق یا تجارت برده نکرده بود، از اعتبار و شهرت خاصی در بنادر برخوردار بود. این کشتی به اسکله "هوبارت تاون" از مرکز جزیره "تاسمانی" (ایالتی جزیره ای متعلق به استرالیا و واقع در جنوب شرقی آن) تعلق داشت. ناخدای کشتی، مردی پنجاه ساله به نام "هری گیبسون" و صاحب آن مردی به نام "هاوکینس" بود. همسر ناخدا گیبسون سالها بود که با همسر آقای هاوکینس رابطه دوستی داشتند و حتی رابطه دوستی شوهرانشان را نیز آنها فراهم کرده بودند. خانم و آقای هاوکینس فاقد اولاد بودند؛ ولی ناخدا گیبسون پسری 21 ساله داشت که در تجارتخانه آقای هاوکینس برای کارهای تجارتی و بازار کار آینده تربیت می شد. هاوکینس او را چون فرزند خود می دانست  و همان اندازه که به پدرش، ناخدا گیبسون اعتماد داشت، به او نیز اعتماد پیدا کرده بود.

کشتی جیمز کوک که در جریان یکی از سفرهایش به نیوزیلند سفر کرده بود، پانزده روز بود که در بندر "داندین" (شهری در کشور نیوزیلند) لنگر انداخته بود. قرار بود کشتی از داندین حرکت کرده به بندر "ولینگتون" (شهری در کشور نیوزیلند) برود و از آنجا راهی "مجمع الجزایر گینه نو" شده، محموله خود را تحویل دهد و به اسکله هوبارت تاون در تاسمانی بازگردد؛ اما به علت کمبود خدمه مجبور شده بود در بندر داندین بماند. ناخدا در آنجا در جستجوی چند ملوان بود تا با تکمیل خدمه خود مسافرت را آغاز کند.

در این حین، دو تن از خدمه شرور کشتی به نامهای "وین مود" و "فلیگ بالت" تصمیم می گیرند با استخدام ملوانانی که سابقه درست و حسابی نداشتند و در تعقیب پلیس بودند، در کشتی شورش به راه انداخته و با از بین بردن خدمه وفادر به ناخدا، آنرا تصاحب کنند و به "جزایر سلیمان" فرار کنند؛ اما ورود دو برادرِ کشتی شکسته در جزیره "نورفولک" به کشتی، نقشه شوم آنها را بر هم می زند تا اینکه ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. رز گفت:

    سلام خیلی کتابهای خوبی میذارین من عاشق کتاب خوندنم مخصوصا این ژانر .ممنون بابت زحمتی که میکشین خسته نباشین .