دانلود کتاب به دام افتاده از آرین رنجی شری | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

به دام افتاده از آرین رنجی شری

دانلود کتاب به دام افتاده از آرین رنجی شری

  کتاب به دام افتاده از آرین رنجی شری

be-damoftadeh

 

نام کتاب: به دام افتاده

نویسنده: آرین رنجی شری

مترجم: محسن اشرفی

انتشارات: نی

سال نشر: ۱۳۷۷

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۱۸ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۴۷ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۷۵ میلادی

مکان: ایران، شهر تهران

در نیمه اول دهه ۱۳۵۰ شمسی، تهران به عنوان دومین پایتخت خاورمیانه ای جولانگاه جاسوسان (بعد از بیروت)، نقشی مهم در رویارویی اطلاعاتی غرب و شرق بازی می کند. با شروع مذاکرات موسوم به سالت، این رویارویی اطلاعاتی در بستر جنگ سرد به آخرین و پیچیده ترین مراحل حود می رسد.

سازمان جاسوسی روسیه موسوم به “کا.گ.ب” در تهران، برای فریفتن دستگاه اطلاعاتی غرب، آخرین نیرنگ خود را به کار می گیرد؛ به گونه‌ای که “ساواک” و برخی عوامل ایرانی نیز در شکل‌گیری هزار توی آن سهیم اند. نبرد جاسوسان غرب و شرق در خیابان‌های تهران در شرف وقوع است …

 

معرفی کتاب

رمان به دام افتاده روایت رویارویی فعالیت های جاسوسی و ضدجاسوسی سازمان جاسوسی انگلیس و روسیه (کا.گ.ب) در خلال جنگ سرد در تهران می باشد و از شگردهای این دو سرویس برای فریب یکدیگر خبر می دهد. این کتاب را جاسوسی به نام آرین رنجی شری که پدری انگلیسی و مادری ایرانی دارد و خود در طی سالهای خدمتش در تهران درگیری کاملی با این پرونده داشته است، به رشته تحریر درآورده است.

حوادث کتاب در نیمه اول دهه ۱۳۵۰ هجری شمسی و در تهران به وقوع می پیوندند. در این کتاب از به کارگیری روش تله جنسی برای نزدیک شدن به افراد صاحب اطلاعات و تخلیه اطلاعاتی انها به دلیل ترس از رسوایی اخلاقی به عنوان یک روش کارا نام برده شده است. همچنین از ماجراهای خنده داری هم که بعضا در عرصه جدی، خشک و خشن جاسوسی رخ می دهد، سخن به میان آمده است.

 

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد