دانلود کتاب تئوریها و کاربردهای هیپنوتیزم | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب تئوریها و کاربردهای هیپنوتیزم با غنای فوق العاده اش چه از لحاظ علمی و چه از نظر تئوری توسط روانپزشک و راوانکاو آمریکایی دکتر رافائل رودز تالیف گردیده و ضمن دارا بودن کمال علمی، نحوه نگارش آن ساده است، بطوریکه برای عموم مردم در سطوح مختلف علمی قابل درک و استفاده است.

روشهای متعددی که برای القای هیپنوتیزم در این مجموعه ارائه شده اند، همانطوری که دکتر فوستر کندی استاد اعصاب داشنگاه معتبر کورنل امریکا در مقدمه کتاب نوشته است، بسادگی و بسرعت می توانند برای رسیدن به یک هیپنوتیزم سریع مورد استفاده قرار بگیرند و این تکنیک ها از سایر روشهایی که قبلا تجربه شده اند، جالبتر بوده و با سرعت بیشتری به نتیجه می رسند. این کتاب از چاپ دهم این اثر ترجمه شده و این تعدد چاپ در آمریکا دلیل محکمی بر اصالت و عامه پسندی این کتاب بشمار می آید. برای آگاهی از مقبولیت عمومی این کتاب در جامعه ی آمریکا و نیز انعکاس آن در مطبوعات این کشور بد نیست که نگاهی به اظهار نظر دو نشریه آمریکایی در این باره بیفکنیم:

• مجله پزشکی ایالت نیویورک می نویسد: «... ما این کتاب را به عنوان مجموعه ای جالب توجه از روشهای علمی و کاربردی به مبتدیان توصیه می کنیم.»

• بولتن انجمن تحقیقات بالینی و تجربی هیپنوتیزم در آمریکا در این باره نوشته است: «بدون شک این کتاب مجموعه ای از بهترین روشهاست ... و بدون شک حتی در دستان افراد مبتدی هم با نتایج مثبت فراوان همراه خواهد بود.»

از مولف این کتاب اطلاعات زیادی در دست نداریم؛ غیر از اینکه کتاب او را مشاور روانپزشکی و روانشناسی در شهر نیویورک معرفی می کند و تاکید شده که برخی از وسیعترین زمینه های تحقیقاتی هیپنوتیزم پزشکی را با سایر همکاران هیپنوتیزور خود انجام داده است. مولف در مقدمه خود می نویسد:

«براستی هیپنوتیزم چیست؟ چگونه فردی به حالت هیپنوتیزمی در می آید؟ چگونگی دستیابی به انبوهی از پدیده های شگرف و اعجاب انگیز در این زمینه را به چه صورتی می توانیم تفسیر و تبیین کنیم؟ پزشکان و روانشناسان که بیشتر کاوشها را در این زمینه انجام داده اند، در پاسخگویی جواب به سوالات بالا با یکدیگر اختلاف عقیده ی زیادی دارند. برای توجیه پدیده هیپنوتیزم، هیپنوتزهای بسیاری ارائه شده که برخی از آنها در این کتاب مورد بحث قرار گرفته اند. برخی از این نظریه ها به بیان و معرفی هیپنوتیزم می پردازند ، در حالی که بعضی دیگر، محتویات روانکاوی فرویدی را تفسیر می کنند ولی هیچ نظریه ی واحدی در دست نیست که بتواند بخوبی تمام زوایای مسئله را در بر بگیرد؛ بطوریکه تمام قسمت های مربوط با هیپنوتیزم را بپوشاند و به سوالات مطروحه جواب بگوید.

در راستای کشف و ارائه نظریه ای که قادر به شناخت ناشناخته ها و بیان مجهولات باشد، اینجانب به کشف یک تئوری توفیق یافته ام که در صفحات بعد در اختیار شما گذاشته می شود. صمیمانه باید اعتراف کنم که در این زمینه از کتاب "قوانین پدیده روحی" اثر  "ت. ج. هودسن" بهره ی زیادی برده ام، هر چند اصل کتاب مورد اشاره در میان انبوهی از نظریات جزمی اثبات نشده، اعتبار علمی چندانی ندارد و در تار و پودی از مفاهیم ماورالطبیعه ای و معرفت الروحی پیچیده شده است. من از این مجموعه تنها مطلب علمی و مضامینی را برداشت کرده ام که با موازین علمی و عملی مرتبط و با تئوری ارائه شده من سازگار هستند. آن قسمت از نظریه که به تفسیر نحوه اثربخشی و نتایج روشهای روانکاوی فرویدی می پردازد، کلا از ابتکارات و کشفیات خود من است.»

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. کامران گفت:

    با سلام
    چرا دیگه در سایت کتاب جدید قرار نمی دهید ؟