دانلود کتاب تاجگذاری استر | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

رمان جذاب و تاریخی تاجگذاری استر نوشته برنار ابرت و خرم راشدی به ایران باستان و داستان زندگی خشایارشا (پادشاه هخامنشی) اختصاص دارد. در اين اثر كه هياهوي يك داستان قهرماني با جاذبه‌هاي مشرق‌زمين آن را همراهي مي‌كند، دو داستان‌نويس برنار ابرتِ فرانسوی، شيفته تاريخ و خرم راشدي، وابسته به گذشته ايراني‌اش؛ ما را به صحنه نبرد دومين جنگ ايران و يونان مي‌برند.

خلاصه کتاب

زمان: 486 قبل از میلاد

مکان: ایران باستان

"داريوش" شاه شاهان، به تازگي درگذشته است. چنين به نظر مي‌رسد كه فرزندش، شاهزاده "خشايارشا" از همه صفات لازم براي پادشاهي بزرگ بودن برخوردار است. با اين همه خشايارشا با شكست و شورش روبه رو مي‌شود و در همان حال در سايه حرمسرا، توطئه‌اي بر ضد او شكل مي‌گيرد. در ايالات بابل و مصر طغيان غرش مي‌كند، در حالي كه شكستي كه يونانيان در دشت "ماراتن" بر داريوش وارد كرده‌اند، انتقام مي‌طلبد.

خشايارشا براي رويارويي با يونانيان فرماندهي ارتش بزرگ را برعهده مي‌گيرد و تا نبرد "سالامين" سرنوشت اروپا نامعلوم مي‌ماند. شاه كه همسرش "كتايون" به او خيانت كرده است، عشق خود را در آغوش يك دختر جوان يهودي با نام "اِستر" مي‌يابد كه از ميان تعدادي بي‌شمار شاهزاده خانم برگزيده است.

تاجگذاري استر كه قاعدتاً مي‌بايست آغاز يك دوران طولاني صلح و پيشرفت باشد، برعكس بهانه آغاز جنگ ميان ايرانيان و يهوديان مي‌شود. دو قومي كه براي يكديگر احترام قائل بوده و آموخته بودند با همديگر همزيستي كنند، از تخت‌جمشيد تا اورشليم به كشت و كشتار و زد و خورد مي‌پردازند. آشوب‌هاي بزرگي ايران را تكان مي‌دهد و چيزي نمانده است كه كشور را در جنگ داخلي بي‌رحمانه‌اي غوطه‌ور سازد و در این میان ملكه استر که در میان عشق به شاه و لزوم حمایت از قومی كه به آن تعلق دارد، سرگردان شده؛ با سرنوشتی شوم روبه‌رو می‌گردد ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد