دانلود کتاب تاریخ فلسفه (جلد نهم) از فردریک کاپلستون | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

تاریخ فلسفه (جلد نهم) از فردریک کاپلستون

دانلود کتاب تاریخ فلسفه (جلد نهم) از فردریک کاپلستون
 کتاب تاریخ فلسفه (جلد نهم) از فردریک کاپلستون

تاریخ فلسفه 9

 

نام کتاب: تاریخ فلسفه ۹ – از من دوبیران تا سارتر

نویسنده: فردریک کاپلستون

مترجم: عبدالحسین آذرنگ، سید محمود یوسف ثانی

انتشارات: علمی و فرهنگی

سال نشر: ۱۳۸۸

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۵۶۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۰٫۳ مگابایت

 

مقدمه

بیش از پنجاه سال از تألیف کتاب گرانقدر “سیر حکمت در اروپا”ى شادروان “محمد على فروغى” مى‌گذرد. فروغى پس از ترجمۀ گفتار در روش دکارت متوجه شد که این رسالۀ عمیق در ایران درست فهمیده نمى‌شود و در واقع صرف ترجمه و ارائۀ مجرد افکار یک فیلسوف، اگر خوانندگان به پیوستگى آن با آراء قبلى و با سیر تطور بعدى و زمینۀ تاریخى آن آشنا نباشند، بى‌فایده است. او بدرستى دریافته بود که شناخت آراء فلسفى و فهم افکار واقعى هرفیلسوفى نخست در «تاریخ فلسفه» امکان‌پذیر است.نگرش تاریخى به فلسفه و عموما به تمام دستاوردهاى انسانى، در گذشته کمتر سابقه داشته است. قدما در واقع براى تاریخ فلسفه شأنى قائل نبودند و اصولا چندان توجهى به منشاء آراء فلسفى و تأثیر و تأثر و سیر و بسط تاریخى آن نداشتند. به گفتۀ امیل بریه: «مطالعۀ تاریخ فلسفه در مجموع سیر زمانى آن، با توجه به وحدت این سیر تطورى، امرى است که تقریبا تازگى دارد. این امر یکى از وجوه متعدد اعتقاد به ترقى روح انسانى است که در اواخر قرن هجدهم به ظهور رسید. در فلسفۀ تحصّلى اوگوست کنت به اعتبارى، و در فلسفۀ هگل به اعتبارى دیگر، سیر تاریخى فلسفه به عنوان لازم ذات فلسفه تلقى شد.»   مى‌دانیم که “هگل”، فلسفه را همان تاریخ فلسفه مى‌دانست؛ به عقیدۀ او، فلسفه را فقط باید در تاریخ فلسفه آموخت. با این اعتبار، اگر بخواهیم دست کم فلسفۀ جدید غرب را بشناسیم، و افکار ماهوى فلاسفۀ آن را بدانیم، ناگزیر از اتخاذ این دید تاریخى هستیم، دیدى که در تاریخ فلسفه منعکس است.

 

معرفی کتاب

جلد نهم این کتاب در ادامه بحث فلسفه مدرن به تاریخ فلسفه فرانسه در قرن بیستم می پردازد که در بخش اول کتاب، تاریخ فلسفه فرانسه، در نیمه اول قرن بیستم و در بخش دوم آن، تاریخ فلسفه این کشور در نیمه دوم قرن بیستم،  بررسی شده اند. بخش اول این کتاب، به فلسفه “نودکارتی ها” و فلسفه “برگسون” مربوط می شود و بخش دوم، دارای مدخلهای فراوانی است و این به دلیل آن است که کاپلستون در این بخش از یک سو، تاریخ فلسفه علم در فرانسه را بررسی کرده و از سوی دیگر مطالعات دینی و فلسفه های جدید نظیر “اگزیستانسیالیسم” در فرانسه را با شعب دو گانه آن یعنی “اگزیستانسیالیسم دینی و غیر دینی” مورد مطالعه قرار داده است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب از من دوبیران تا سارتر، جلد نهم (آخرین جلد) از مجموعه نه جلدی تاریخ فلسفه نوشته فردریک کاپلستون، می باشد.

• جلد نهم این مجموعه توسط آقایان عبدالحسین آذرنگ و سید محمود یوسف ثانی به فارسی ترجمه شده است. ترجمه بخش اول کتاب را، عبدالحسین آذرنگ و ترجمه بخش دوم آن را، دکتر سید محمود یوسف ثانی بر عهده داشته اند.

• عنوان اصلی مجموعه A History of Philosophy (به فارسی: تاریخ فلسفه) و عنوان اصلی جلد نهم آن

Modern Philosophy – From The French Revolution To Sartre (به فارسی: فلسفه مدرن – از انقلاب فرانسه تا سارتر) می باشد.

 

مجموعه تاریخ فلسفه

مجموعه تاریخ فلسفه اثر فردریک کاپلستون یکی از برجسته‌ترین آثار کلاسیک در زمینه تاریخ فلسفه‌است که در نه جلد به نگارش درآمده‌است. این مجموعه یکی از معتبرترین و بزرگترین تاریخ فلسفه هاست که از حیث عمق و و مستند بودن و جامعیت جزو بهترین هاست. دوره نه جلدی تاریخ فلسفه، به قلم چارلز کاپلستون، که به همت عده ای از مترجمان زبده به فارسی ترجمه شده است، مجموعه ای را در دسترس خوانندگان فارسی زبان قرار می دهد که تا حد زیادی می تواند آنان را از متن های دیگر بی نیاز سازد، زیرا هدف نگارنده این بوده است که سیر تحول فلسفه را از آغاز تا اواخر قرن بیستم با زبانی ساده و روان برای خواننده تحصیل کرده معمولی بیان کند. این مجموعه به همت عده ای از مترجمان زبده از جمله سیدجلال‌الدین مجتبوی، عبدالحسین آذرنگ، اسماعیل سعادت، داریوش آشوری، غلامرضا اعوانی، ابراهیم دادجو، بهاءالدین خرمشاهی و امیرجلال‌الدین اعلم به فارسی ترجمه شده‌است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. saeid گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما؛
  اگر ممکن است زحمت “جلد سوم و هشتم” این مجموعه را هم بکشید که ظاهرا در سات موجود نیست.
  بسیارممنون از شما.

 2. شهاب گفت:

  سلام.
  اگه ممکنه جلد سوم و ششم رو هم لطف کنید. ممنون

 3. سروش گفت:

  دستان امکانش هست لینک دانلود و یا فایل پی.دی.اف تاریخ فلسفه اثر فردریک کاپلستونرا به ایمیل بنده بفرستید؟
  امکان دانلود هیچ کدام از کتابها نیست.
  ممنون میشم اگه کتاب رو برام بفرستید.
  sorush595@yahoo.com