دانلود کتاب تاریخ فلسفه در قرن بیستم از کریستیان دولا کامپانی | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

تاریخ فلسفه در قرن بیستم از کریستیان دولا کامپانی

دانلود کتاب تاریخ فلسفه در قرن بیستم از کریستیان دولا کامپانی
 کتاب تاریخ فلسفه در قرن بیستم از کریستیان دولا کامپانی

تاریخ فلسفه در قرن بیستم

 

نام کتاب: تاریخ فلسفه در قرن بیستم

نویسنده: کریستیان دولا کامپانی

مترجم: باقر پرهام

انتشارات: آگه

سال نشر: ۱۳۸۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۸۳ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۷٫۰۷ مگابایت

 

معرفی کتاب

قرن بيستم از دوره‌های پرحادثه و پربار استثنايی در تاريخ زندگانیِ بشر در اين كره خاكی است. قرنی است كه شاهد دو جنگ جهانی ويرانگر، چندين جنگ منطقه‌ای ولی به همان اندازه دو جنگ جهانی ويرانگر و خونين مانند جنگ‌های كره، ويتنام، افغانستان و اخيرا جنگ غربيان و متحدان‌شان با عراق در خليج فارس؛ جنگ‌های رهايی‌بخش و ضداستعماری در الجزيره، كوبا و اخيرا در چچنی بر ضد روسيه؛ و انواع و اقسام درگيری‌های محلی و قومی در نقاط مختلف جهان بوده كه جوامع بشری از آثار و عواقب برخی از آن‌ها هنوز هم رهايی نيافته‌اند. در همين قرن است كه چندين حركت انقلابی بزرگ، مانند انقلاب‌های روسيه، چين و ايران، صورت گرفته است. هر كدام از اين حركت‌ها، به رغم همه فراز و نشيب‌هايی كه در روند حركت انقلابی پيش آمده‌اند، در عمل موفق شده‌اند نظم‌های مستقر پيشين را براندازند و چهره سياسی ـ فرهنگیِ جهان را در بسياری از نقاط آن دگرگون كنند. كوره برخی ديگر از اين حركت‌های انقلابی، مانند جنبش انقلابی مردم فلسطين بر ضد صهيونيست‌ها، همچنان گرم است و هنوز به مرحله‌ای نرسيده است كه بشود آن را پايان يافته تلقی كرد.

کتاب تاریخ فلسفه در قرن بیستم شامل مجموعه گفتارهایی از کریستیان دولا کامپانی، نویسنده فرانسوی است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ در پاریس منتشر شد و سپس با افزوده شدن پی نوشت مولف در ژانویه ۲۰۰۰ به چاپ دوم رسید. کامپانی در این کتاب ضمن تشریح و گزارش جریان فلسفی از سال ۱۸۸۰تا امروز، ویژگی‌ها و مهم‌ترین نظریه‌پردازان فلسفی کشور آمریکا و انگلستان و تا حدی برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه، آلمان و ایتالیا را بررسی کرده است. نگارنده در این کتاب، قرن بیستم را قرنی پر حادثه در زندگی بشر دانسته و طی آن به وقایعی نظیر جنگ‌های جهانی، انقلابات (انقلاب روسیه، چین و ایران) جنگ‌های کره، چین، ایران و عراق، چچن، یوگسلاوی مانند آن اشاره کرده است. در نظر نگارنده، تاریخ فلسفی قرن بیستم هیچ فرقی با تاریخ سیاسی که تار و پودش از نبردها و رنج‌های بشری ساخته شده ندارد. وی در پاسخ به این پرسش که در آستانه قرن بیست و یکم فلسفه به کجا می‌رود می‌گوید:

«جهان پس از جنگ سرد, به سوی نظم جهانی تازه که بر مبنای حق (و نه زور) به پیش می‌رود ;هر چند که مسلم است که خشونت هنوز از بین نرفته است.»

عناوین فصول کتاب عبارتند از:

تولد مدرنیته

راه مطمئن علم

فلسفه های پایان

اندیشیدن به آوشویتس

در جنگ سرد

عقل در معرض سئوال

جامع ناتمام

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد