دانلود کتاب تاریخ کامل ایران (جلد اول) از سر جان ملکم | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

تاریخ کامل ایران (جلد اول) از سر جان ملکم

دانلود کتاب تاریخ کامل ایران (جلد اول) از سر جان ملکم
  کتاب تاریخ کامل ایران (جلد اول) از سر جان ملکم

تاریخ کامل ایران 1-سر جان ملکم

نام کتاب: تاریخ کامل ایران (جلد اول)

نویسنده: سر جان ملکم

مترجم: میرزا اسماعیل حیرت

انتشارات: افسون

سال نشر: ۱۳۷۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۸۷ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۱٫۴ مگابایت

 

معرفی کتاب

مجموعه دو جلدی تاریخ کامل ایران تألیف سرجان ملکم مورخ و سياست‌مدار انگليسی، اثرى تحقیقى است در تاریخ عمومى ایران، که براى مردم انگلستان نوشته شده و شامل مطالبى است در مورد حدود و جغرافیاى ایران، حکام و سلاطین آن از مهابادیان و پادشاهان قبل از کیومرث تا زندیه و قاجاریه، عرب و شبه جزیره عربستان، آثار باستانى، آداب و رسوم، وضعیت اقتصادى، مذهب، علوم و هنر، طبقات اجتماعى و … در ایران.

این اثر کلاسیکِ تاریخ ایران، در سال  ١٨١۵ میلادی به زبان انگلیسى تألیف و در  ١٢٨٧ هجری توسط میرزا اسماعیل حیرت، به فارسى ترجمه شده است.

محتوای جلد اول:

جلد اول این مجموعه، شرح تاريخ ايران از ابتدا تا اواخر دوره صفويه است. فصل نخست كتاب به بررسی موقعيت جغرافيایی ايران مي‌پردازد. فصل دوم، سوم و چهارم تاريخ اساطيری ايران را بررسی مي‌كند. فصل پنجم تاريخ اشكانيان و فصل ششم تاريخ ساسانيان را در بر دارد. فصل هفتم تحليل تاريخ ايران از دوره اساطيری تا پايان روزگار ساسانيان است. فصل هشتم به تاريخ ايران پس از اسلام و حكومت‌های صفاری، سامانی و ديلمی مي‌پردازد. فصول نهم و دهم، سلسله‌های ترك‌تبار غزنوی، سلجوقی و خوارزمشاهی را توضيح می‌دهد و فصل يازدهم حكومت‌های محلی همينطور فرقه اسماعيليه را كند و كاو می‌كند. تاريخ ايران در زمان مغولان و تيموريان فصول دوازدهم و سيزدهم را شامل مي‌شود و فصل چهاردهم و پانزدهم مختص به تاريخ صفويه است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد