دانلود کتاب تب طلا و جنگ الماس | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب تب طلا و جنگ الماس که به قلم شیوای زنده یاد ذبیح الله منصوری ترجمه شده است، به بحث پشت پرده حقیقت معاملات الماس، این زغال سفیدرنگ و قیمتی می پردازد. مبارزه ای که در آن از تمام دولت ها و قومیت ها شرکت جسته اند و هر کس در صدد تصرف و انحصاری کردن منابع و بازارهای آن است. در میان این دولت ها، انگلستان سابقه ای بس طولانی در این زمینه دارد. کتاب از زبان نویسنده، ژوزف لتر به صورت داستان وار روایت می شود و شرح مسافرت ها، خاطرات و شنیده های او از معادن الماس در آفریقا، استرالیا، کلمبیا و ... است.

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: آفریقا، استرالیا، کلمبیا و ...

"لرد آلنبورک" انگليسي، پادشاه الماس هرگز با مخبرين جرايد مصاحبه نمي كند، فقط سالي يكبار خبرنگاران جراید را به حضور خود می پذیرد و اعلامیه مختصری را که هرگز از چند سطر تجاوز نمی کند، در حضور آنها خوانده و می گوید: "آقایان از علاقه ای که شما نسبت به موسسات ما ابراز داشته اید متشکر هستم و لازم هست خاطرنشان کنم که با وجود بحران اقتصادی، وضع معاملات ما و بازار الماس در سال گذشته رضایت بخش بوده و مردم با علاقه مندی الماس های ما را خریداری کرده اند." بعد از این اعلامیه مختصر، لرد آلنبورک در حضور خبرنگاران جراید سر فرود آورده و از اتاق خارج می گردد ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد