دانلود کتاب جسدی در کتابخانه | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

رمان جسدی در کتابخانه نوشته آگاتا کریستی جلد سوم از مجموعه کارآگاهی خانم مارپل می باشد.

شخصیت های داستان:

شخصیت های داستان عبارتند از:

کلنل بانتری و همسرش دالی که صبح روزی را با خبر پیدا شدن جسدی در کتابخانه خانه شان بیدار می شوند. جسد متعلق به روبی کین، رقاصه معروف بود.

سرهنگ ملچت (رئیس پلیس)، سرهنگ کلیترینگ و بازرس اسلاک (افسر پلیس) مامور رسیدگی به این پرونده هستند.

شخصیتهای دیگری که در این ماجرا هستند مثل بیسیل بلیک و دوست دخترش که متهم به قتل هستند. ریمون استر مربی تنیس، جوزی ترنر رقاص حرفه ای و دخترخاله روبی کین، آقای جفرسون دوستِ قدیمی خانواده بانتری که قرار بود روبی کین را به فرزند خواندگی بپذیرد، آدلاید جفرسون و مارک گسکل عروس و داماد آقای جفرسون و بالاخره جین مارپل دوشیزه پیری که تمام قطعات پازل را در کنار هم می چیند تا معماها را حل کند.

خط سیر داستان:

کلنل "آرتور بانتری" و همسرش "دالی" که در عمارت "گوسینگتون هال" زندگی می کنند، صبح زود با صدای خدمتکار خانه شان که جسد آرایش کرده و زننده دختر جوانی را در کتابخانه یافته بیدار می شوند. دختر برای آنها ناشناس است و هیچیک از اهل خانه او را نمی شناسند.

طی بازپرسیها و شناساییِ دخترخاله مقتول بنام "جوزی ترنر"، جسد بنام "روبی کین" شناخته می شود، رقاصه یک هتل که  آقای "جفرسونِ" ثروتمند (دوست قدیمی خانواده بانتری که طی حادثه هوایی همسر، دختر و پسرش را از دست داده و حالا با عروسش "آدلاید جفرسون" و دامادش "مارک گسکل" زندگی می کرد) به او علاقمند شده و قصد داشته او را به فرزندخواندگی قبول کند و ثروتی قابل توجه را به نامش کند. به لحاظ مالی، اتهامات متوجه عروس و داماد آقای جفرسون است و چندین مظنون دیگر هر کدام با انگیزه ای.

دالی (همسرِ کلنل بانتری) که جسد در کتابخانه آنها پیدا شده بود، با توجه به دوستی که با خانم مارپل، کارآگاه باهوش دارد، از او کمک می گیرد. خانم مارپل به گوسینگتون هال می آید، بازجویی ها صورت گرفته و حقایق با تیزبینی او آشکار می گردد. مقتولِ عمارتِ گوسینگتون هال، دختر بچه ای مدرسه ای بود که با عنوان تست بازیگری، به دام داماد آقای گسکل (دامادِ آقای جفرسون) افتاده و با همدستی جوزی، جسدش به عمد به جای جسدِ روبی جا زده می شود، درحالیکه جسد روبی در اتومبیلی سوخته کشف می گردد. آقای گسکل با همدستی جوزی نقشه پیچیده قتل را کشیده و اجرا کرده بود.

اطلاعات کتاب

• کتاب جسدی در کتابخانه ترجمه ای است از کتاب The Body in the Library (به فارسی: جسد در کتابخانه) نوشته خانم آگاتا کریستی، بانوی سرشناس و پیشگام ادبیات پلیسی جهان که نخستین بار در فوریه ۱۹۴۲ توسط انتشارات Dodd, Mead and Company در آمریکا و در مه همان سال توسط انتشارات Collins Crime Club در انگلستان منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: انگلستان

کلنل "آرتور بانتری" به همراه همسرش "دالی" در عمارت "گوسینگتون هال" زندگی می کنند. یک روز صبح اول وقت، خدمتكارِ خانه خبر وجود یك جسد را در كتابخانه به كلنل و همسرش می‌دهد. آنها پس از رویت جسد، با بهترین كسی كه برای رسیدگی به مسئله قتل می‌شناسند، یعنی خانم "مارپل" تماس می‌گیرند. بعد از آن خانم مارپل به گوسینگتون هال می‌آید و به شیوه آرام و پیگیر خود ماجرا را دنبال می‌كند. اما مسئول تیم تحقیقاتی مردی است به نام  بازرس "اسلاك" كه از قدیم از خانم مارپل خوشش نمی‌آید. در طول تحقیقات، آنها جنازه دیگری را كشف می‌كنند كه موضوع قتل قبلی را پیچیده می‌كند و ...

بخشی از کتاب

دختره آخرین بار بیست دقیقه به یازده دیده شده است و طبق شواهد پزشکی قبل از نیمه شب فوت کرده است. "گوسینگتون" از اینجا حدود سی کیلومتر فاصله دارد. اتومبیلی که موتور قوی داشته باشد، نیم ساعته می تواند این فاصله را طی کند. ولی چرا یک نفر او را اینجا بکشد و جنازه‌اش را ببرد گوسینگتون یا این همه راه ببردش به گوسینگتون و آنجا خفه‌اش کند؟

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد