دانلود کتاب جنایت از یاد رفته از آگاتا کریستی | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

جنایت از یاد رفته از آگاتا کریستی

دانلود کتاب جنایت از یاد رفته از آگاتا کریستی
  کتاب جنایت از یاد رفته از آگاتا کریستی


 

نام کتاب: جنایت از یاد رفته

نویسنده: آگاتا کریستی

مترجم: عباس خیرخواه

مجموعه: خانم مارپل

انتشارات: روایت

سال نشر: ۱۳۷۳

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۱۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۱۱ مگابایت

 

بخشی از کتاب

“گوندا ريد” در بلاتكليفي كنار سكوي اسكله ايستاده بود و اندكي مي لرزيد. انبار گمرك و تمام چشم انداز انگلستان به نظرش در حركت بودند. گوندا مي خواست با قطاري كه قسمتي از راه را روي كشتي حمل مي شود سفر كند تا هرچه زودتر به ساحل جنوبي برسد اما آنقدر از تكانهاي كشتي خسته شده بود كه از اين فكر منصرف گرديد زيرا چه كسي در انتظارش بود كه چنين شتاب كند.

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۴۰-۱۹۳۰ میلادی

مکان: انگلستان (شهر دیلموث – شهر لندن)

“گوندا ریدِ” تازه ازدواج کرده که به همراه شوهرش “گیل رید” در نیوزیلند زندگی می کرد، جلوتر از شوهرش به انگلستان سفر کرده تا در سواحل جنوبی این کشور مکانی مناسب را برای زندگیشان پیدا کند. در مدت زمانی کوتاهی او موفق می شود یک ویلای بزرگ و قدیمی به نام “هیل ساید” را که از طریق یک آگهی در شهر کوچک ساحلی “دیلموث” پیدا کرده بود، بخرد. جایی که دقیقا مانند خانه خودشان بود و خاطرات آنرا برایش زنده می کرد و این همان چیزی بود که او می خواست.

مدتی پس از اینکه گوندا به خانه جدید نقل مکان می کند، اتفاقات عجیب و غریبی شروع به رخ دادن می کنند. علیرغم تمام تلاشهای گوندا برای نوسازی خانه، او تنها موفق می شود گذشته آنرا از نو زنده کند. بدتر از آن اینکه هر موقع از پله ها بالا می رود، یک احساسِ وحشتِ غیرمنطقی به او دست می دهد …

 

معرفی کتاب

رمان جنایت خفته نوشته آگاتا کریستی جلد سیزدهم و آخرین جلد از مجموعه کارآگاهی خانم مارپل می باشد. این رمان، آخرین کتاب کریستی بود که پس از مرگش منتشر شد، هر جند کریستی آنرا در دوران جنگِ جهانی دوم نوشته بود.

داستان کتاب در مورد زوج جوانِ گوندا رید و شوهرش گیل رید است که قرار است برای زندگی از نیوزیلند به انگلستان آمده اند. گوندا زودتر از گیل به انگلستان می آید و در شهرِ (تخیلیِ) کوچک دیلموث ویلایی را خریده و منتظر رسیدنِ گیل می شود. پس از چندی در خانه جدید، اتفاقاتی عجیب برای گوندا به وقوع می پیوندد که ریشه در زندگی گذشته او دارند. با رسیدن گیل، آنها مصمم می شوند حوادث زندگیِ گذشته گوندا را کشف کرده و رازِ یک جنایتِ خفته را برملا سازند. خانم مارپل تیزهوش نیز در این راه به آنها کمک می کند.

عنوان کتاب:

عنوانی که کریستی در ابتدا برای این کتاب در نظر گرفته بود Murder in Retrospect (به فارسی: قتل در گذشته) بود که نام یکی از فصلهای کتاب نیز بود. اما هنگامی که یکی دیگر از کتابهای او با عنوان Five Little Pigs (به فارسی: پنج خوک کوچک) در آمریکا در مجله Collier’s Weekly به صورت سریالی از سپتامبر تا نوامبر ۱۹۴۱ منتشر شد و سرپرست گروه ویرایشِ مجله، عنوانِ آنرا به Murder in Retrospect (به فارسی: قتل در گذشته) تغییر داد و انتشاراتِ آمریکایی کتابهای او یعنی Dodd, Mead and Company نیز کتاب را با همان عنوان منتشر کرد، کریستی مجبور شد برای این کتابش عنوانِ Cover Her Face (به فارسی: صورتش را بپوشان) را برگزیند.

اما در سال ۱۹۶۲، “فیلیث دوروثی جیمز”، جنایی نویس انگلیسی، یکی از رمانهای خود را با نام Cover Her Face (به فارسی: صورتش را بپوشان) انتشار داد و کریستی که هنوز رمان خود را منتشر نکرده بود، با اطلاع از این موضوع باز هم مجبور شد عنوان دیگری را برای آن برگزیند و بدین ترتیب در نهایت کتاب با عنوان Sleeping Murder (به فارسی: قتل خفته) در سال ۱۹۷۶ منتشر شد.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب جنایت از یاد رفته ترجمه ای است از کتاب Sleeping Murder (به فارسی: قتل خفته) نوشته خانم آگاتا کریستی، بانوی سرشناس و پیشگام ادبیات پلیسی جهان که نخستین بار در اکتبر ۱۹۷۶ توسط انتشارات

Collins Crime Club در انگلستان و سپس در همان سال توسط انتشارات Dodd, Mead and Company  در آمریکا منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد