دانلود کتاب خاطراتی از یک امپراتور از رالف کورن گولد | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

خاطراتی از یک امپراتور از رالف کورن گولد

دانلود کتاب خاطراتی از یک امپراتور از رالف کورن گولد
 کتاب خاطراتی از یک امپراتور از رالف کورن گولد

khaterati az yek emperatur

 

نام کتاب: خاطراتی از یک امپراتور

نویسنده: رالف کورن گولد

مترجم: ذبیح الله منصوری

انتشارات: یادگار

سال نشر: ۱۳۷۰

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۵۵۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۲٫۳ مگابایت

 

معرفی کتاب

کتاب خاطراتی از یک امپراتور به آخرین فصل از زندگی ناپلئون بناپارت یعنی سفرنامه او به جزیره سنت هلن، همان جزیره ای که انگلیسی ها امپراتور فرانسه رو به آنجا تبعید کردند، مربوط می شود. اما یکی از پیچیده ترین و اسرارآمیزترین معماهای تاریخ، معمای مرگ ناپلئون بناپارت است که نظریه های مختلفی در رابطه با مرگ ناپلئون در کتابهای مختلف به چشم می خورد. دراین کتاب مترجم با قاطعیت بر این باور است که ناپلئون علیرغم تمایل شدید به فرار از سنت هلن، هیچگاه نمی توانست آن جزیره ی خوفناک را ترک کند؛ چون انگلیسی ها با توجه به سابقه ی فرار ناپلئون از تبعیدگاه قبلیش، جزیره الب، تمهیدات بسیار را برای نگهداری و نگهبانی هر چه شدیدتر از ناپلئون (آنچنان که در داستان آمده) اندیشیدند تا نه تنها از فرار ناپلئون جلوگیری کنند، بلکه ارتباط برقرار کردن با دیگران را نیز برای او قدغن کرده بودند و ناپلئون در نهایت در جزیره سنت هلن دیده از جهان فرو می بندد. اما جالب اینجاست که در کتاب دیگری با نام اسرار مرگ ناپلئون (نوشته بن ویدر و دیوید هپگود با ترجمه دکتر ابولقاسم امشه ای) این گونه به معمای مرگ ناپلئون پاسخ می دهند که:

« در پی یک قرن و نیم بعد از مرگ ناپلئون همگان می پنداشتند که وی براثر سرطان از پا در آمده است پزشکان سرتاسر عالم جملگی این تشخیص را چون واقعیتی انکارنشدنی می پنداشتند تا این که پزشک گمنامی از کشور سوئد این واقعیت را به دیده شک و تردید نگریست.تخصص در علم سم شناسی دکتر استن فورشوفود و نیز عشق و علاقه مفرط او به شخصیت افسانه ای ناپلئون ، دست به دست هم دادند و او را به کشف حقیقتی رهنمون ساختند که تا آن زمان از نظرها پنهان مانده بود.در سال ۱۹۵۵ هنگامی که دفتر خاطرات لوئی مارشان پیشخدمت مخصوص امپراطور منتشر گشت دکتر فورشوفود از خواندن خاطرات سرگذشت بیمار سنت هلن در واپسین ماه های حیاتش سخت دچار حیرت گشت و از خود پرسید چرا همه عارضه ها و آثار و علائمی که مارشان با دقت تمام بدان اشاره می کند باید دقیقا همان عارضه ها و علائمی باشند که در مسمومیت با آرسنیک هم مشاهده می شود؟ آیا امپراطور قربانی جنایتی نشده است؟ فورشوفود تصمیم می گیرد از راز این مشابهت پرده بردارد …»

در این کتاب ناپلئون را خواهید شناخت، اما نه به عنوان یک امپراتور در اروپا، بلکه بعنوان همبازی کودکی هشت ساله در سنت هلن. اگر علاقه مند به رمان هایی با پس زمینه تاریخ اروپا و فرانسه هستید، هرگز این کتاب را از دست ندهید.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد